Принципи правильного харчування

Правильне та помірне харчування - основа здоров'я!

Зверніть увагу, що деякі продукти підвищують ризик зараження, тому зважте на наступні рекомендації.

  • Уникайте харчових продуктів, які можуть спричинити розвиток патогенних вірусів та бактерій, а саме: штучного цукру, пшеничного борошна, молока, продуктів глибокої переробки, пастеризованих продуктів.
  • Намагайтеся не вживати продуктів, що містять алергени, наприклад: молочні продукти (за винятком кисломолочних, вершкового масла та пахти), цукерок, мюслей – вчені виявили, що після зберігання протягом п'яти днів при температурі 28 градусів у них з'являються небезпечні токсини.
  • У вашому раціоні повинні бути збалансовані кислотні та лужні продукти.
  • У будь-якому курсі лікування те, що ви їсте, завжди має значення. Збалансована дієта допомагає усунути неприємний запах з рота, покращує стан вашої мікрофлори та допомагає при лікуванні багатьох захворювань травної системи.

    На протязі цілого року бажано вживати достатню кількість кислих продуктів, таких як квашена капуста, приготовлена ??разом з морквою або цибулею. Ягоди з кислим і терпким смаком, наприклад, журавлина, мають здатність знищувати паразитів. Нерозбавлений сік журавлини майже миттєво вбиває трихомонаду. Таку ж дію мають морошка, чорниця, малина, інжир, лимон, хурма, гранати.

    Не забувайте про буряки та хрон; їжте борщ, приправлений часником, курячий суп із морквою, петрушкою, цибулею, пореєм та іншими овочами. Такі страви покращують роботу кишечника та всього організму.

    Така дієта підвищує ефективність антипаразитарного лікування та сприяє розвитку дружньої мікрофлори кишечника. При цьому створюється правильне внутрішнє середовище організму, яке є основою системи імунітету. Кишкова мікрофлора допомагає також нейтралізувати патогенні бактерії та паразитів.

    Ще краще буде, якщо ви дотримуватиметеся принципів харчування відповідно до вашої групи крові, особливо у період лікування.

    Харчування під час лікування від паразитів

    Які продукти рекомендується їсти

    Молочні продукти

    Всі натуральні кисломолочні продукти, такі як: кефір, йогурт, сметана, сир, вершки. Не обов'язково зі зниженою жирністю, але тільки без цукру та фруктових наповнювачів.

    У кисломолочних продуктах містяться пробіотики – доброякісні мікроорганізми, що населяють шлунково-кишковий тракт людини. Пробіотики нормалізують процес травлення та підтримують високий рівень імунітету, що перешкоджає розмноженню паразитів.

    Яйця

    Вони легко засвоюються, як і кисломолочні продукти.

    Напої

    Не забудьте випивати 3 літри негазованої мінеральної води на день. Її можна замінити високоякісним зеленим чаєм, червоним чаєм пу-ерх або свіжим овочевим соком. Корисний сік буряків, оскільки він багатий на L-глютамін і добре діє на кишечник.

    Овочеві соки самі по собі мають протипаразитні властивості. Тому замість салату та овочевих страв можна випити 300-500 г свіжого овочевого соку.

    Зернові

    Всі сорти круп, крім пшеничної (цільнозернові): гречана, вівсяна, житня та просяна; вівсяні та пшеничні висівки, спельта, амарант. Рис - лише перуанський.

    Картопля та продукти з картоплі

    Картоплю можна їсти за умови, що ви не їсте заморожені продукти з супермаркету, такі як заморожені чіпси. Це не стосується картопляних млинців, якщо вони не містять борошно.

    Супи та соуси

    Овочевий суп, гірчиця, майонез, яблучний оцет, розчинне какао без цукру.

    Хліб

    Хліб із непросіяного борошна з кислого тіста, хліб із цільного зерна, імбирне печиво та печиво із цільного зерна без меду чи цукру.

    М'ясо та м'ясні продукти

    Телятина, яловичина, баранина, пташине м'ясо, кролик, дичина. Вживання м'яса має бути обмежене до двох разів на тиждень. М'ясо може бути вареним, смаженим або тушкованим, але невеликими порціями. Для обіду годяться яловичина, баранина, кролик або індичка, проте слід уникати телятини через її кислотність.

    До м'яса не повинно бути борошняної підливи або соусу. Для різноманітності ви можете з'їсти 100 г волоських горіхів, які задовольнять вашу денну потребу в білках, або 120 г деяких бобових рослин.

    Риба та морепродукти

    Всі види свіжої риби, консерви в олії чи власному соку.

    Салати

    Майже всі овочі корисні, особливо: цибуля, часник, брюссельська капуста, кабачки, огірки, буряк, качанна капуста, калі, морква, броколі, фенхель, цвітна капуста, петрушка, цибуля-порей, редис, помідори, крес-салат, салат, селера, шпинат, кольрабі, аспарагус, зелена цибуля, червона та біла квасоля, горох, нут та сочевиця.

    Жири та олії

    Для смаження використовуйте лише ріпакову олію або кулінарний жир. Для салатів найкраще підходить оливкова олія. Можете використовувати натуральне вершкове масло, але не маргарин.

    Соя

    Соєві боби, борошно, молоко, напої, крупа, соєві вершки та тофу (все без цукру).

    Насіння та горіхи

    Всі види горіхів, насіння кунжуту, соняшника та гарбуза, кокосове молоко без цукру.

    Продукти, яких слід уникати

    Всі види солодких продуктів (цукерки, торти тощо) повинні бути виключені, тому що цукор та біле борошно сприяють розмноженню небезпечних бактерій та вірусів. Фрукти хоч і корисні, але вони містять цукор фруктозу, а це погано, якщо ви страждаєте від мікозу. Ось чому ви повинні припинити їсти фрукти протягом 2-4 тижнів.

    Хоча зародки пшениці зазвичай вважаються корисними, вони можуть спричинити розмноження грибків і, отже, мають бути виключені. Ви не повинні вживати алкоголь під час лікування. Пам'ятайте також, що не можна вживати жодної солодкої їжі – ні тортів, ні цукерок, ні печива, ні меду, ані фруктів.

    Заборонені продукти

    Молочні продукти

    Усі молочні продукти, що містять цукор або фруктові наповнювачі, наприклад: фруктові йогурти, ванільний сир, молочні напої, морозиво, пудинги та шербет.

    Фрукти

    Усі види фруктів заборонені без винятку! Це стосується і сухофруктів, варення, желе, фруктових десертів, пудингів та фруктових йогуртів.

    Напої

    Забороняються всі алкогольні напої, такі як: пиво, вино, горілка, лікер, кава капучіно та солодкі напої.

    Зерно та крупи

    Пшеничне та житнє борошно, пшенична крупа (кускус), чіпси, всі види рису, мюслі, що містять фрукти, макаронні вироби та крохмаль, який можна зустріти в супах швидкого приготування або пудингах.

    Супи та соуси

    Усі види готових соусів у банках або пакетах, супи швидкого приготування, кетчупи, соєвий соус.

    Хліб

    Білий хліб та тости, будь-які булочки (навіть із цільного зерна), хлібці, сухарі, печиво, торти, солоні палички тощо.

    М'ясо та м'ясні продукти

    Котлети в тісті, котлети із м'ясного фаршу.

    Риба та морепродукти

    Рибні консерви в соусі, паніроване рибне філе, риба, смажена у фритюрі, рибні маринади.

    Жири

    Кокосова, соняшникова та соєва олія, сало.

    Соя

    Соєві вершки з цукром, напої та десерти, соєва паста.

    Як харчуватися після лікування

    • Ви можете знову почати їсти фрукти.
    • Ви можете вживати продукти з непросіяного борошна.
    • Додайте більше овочів у меню.
    • Забороняється цукор у будь-якій формі.
    • Забороняються продукти з білого борошна.
    • Іноді можна трохи шоколаду та келих вина.

    Розумне харчування, здоровий спосіб життя та дотримання гігієнічних вимог – ось найкращий захист від паразитарних та всіх інших захворювань. А якщо ви не впевнені, що повною мірою забезпечили свою захист, не нехтуйте заходами профілактики - проводьте профілактичні курси очищення принаймні двічі на рік!

    Олександр Єзовіт,
    ТЦ "Планета Здоров'я"
    http://www.bad.if.ua
    Додано: червень, 2022
    При передруку посилання на джерело обов'язкове

 

Тест вітамінодефіциту

300 симптомів, представлених в тесті, допоможуть визначити дефіцит 50 вітамінів і мінералів.

Далі >>

Клубний прайс-лист

Дисконтні ціни для членів Клубу CaliVita. Знижка 25% від роздробу!

Далі >>

Зробити замовлення

Купуйте продукти CaliVita онлайн з поштовою доставкою по Україні.

Далі >>