<< До початку статті "SOS для волосся"
Вітаміни для росту волосся в продуктах
Всі необхідні вітаміни і мінеральні елементи для забезпечення здоров'я волосся можна отримати, якщо правильно вибирати продукти харчування. Ваше меню повинне обов'язково включати яєчні жовтки, горіхи, соняшникове і гарбузове насіння, продукти з цільного зерна, сир, горох, квасолю. Також корисні для волосся і здоров'я всього організму вівсяні пластівці. На вашому столі повинні також регулярно бути присутні яблука, помідори, шпинат, буряк та кабачки.
|
|
Добрим джерелом білків є куряче м'ясо і органічна яловичина, джерелом вітамінів і мікроелементів - петрушка і кріп, зелений горошок та інші види зелені. У жирній морській рибі містяться дуже важливі для здоров'я волосся ненасичені кислоти Омега-3, в печінці - комплекс вітамінів групи В, так само, як і в яйцях, горіхах, моркві, сої, горошку й квасолі. Ці продукти допомагають поліпшити густоту, текстуру і ріст волосся.
Частіше їжте сирі фрукти і овочі разом зі шкіркою - в ній міститься цілий ряд речовин, що позитивно впливають на стан волосся. Здорове волосся потребує також продуктів, багатих кальцієм і залізом - а це в тому числі й зелені та листові овочі, морська капуста і інші продукти.
Щоб ваше волосся завжди виглядало здоровим, намагайтеся уникати "швидких" вуглеводів, які містяться в здобній випічці та кондитерських виробах, солодких фруктах. Це вони викликають багато проблем зі шкірою і волоссям, наприклад, сальність шкіри голови, себорею і лупу. Для здоров'я волосся важливо, щоб ваша їжа містила більше білків, але менше жирів і вуглеводів.
Здорове волосся своїм гарним блиском зобов'язане сірці, яка міститься в амінокислотах цистеїні та метіоніні. Для того щоб забезпечити організм достатньою кількістю сірки, достатньо чотирьох яєць на тиждень. 100 грамів яєчного жовтка містять 165 мг чистої сірки, пов'язаної з цистеїном і метіоніном. Такий зв'язок забезпечує дуже швидке попадання сірки у волосся, в результаті чого воно набуває блиску. Всупереч поширеній думці, вживання яєць не підвищує рівень шкідливого холестерину - при здоровому повноцінному харчуванні вони швидше знизять рівень холестерину в крові.
Яєчний жовток, устриці, гриби, кропива, цибуля, морська капуста, мікроводо-рость спіруліна, всі горіхи та насіння, стручковий перець, морська капуста, корінь солодки і всілякі засоби, отримані на їх основі, дуже багаті цинком і його синергетиками - вітамінами та білками, що і забезпечує їхній добрий захисний і лікувально-профілактичний ефект щодо волосся і шкіри.
Природа не визнає хвороб - вона розрізняє тільки старі і молоді клітини організму. Молоді клітини охороняються біологічними захисниками, до яких відноситься каротин - речовина, з якої утворюється вітамін А. Тканини, насичені каротином, значно довше залишаються молодими.
Оскільки клітини волосяних сосочків можуть насититися каротином тільки в тому випадку, якщо він в достатній кількості присутній навіть у найтонших капілярах, ми повинні дбати про те, щоб в крові завжди була достатня кількість молекул каротину. Для цього існує лише одна можливість: необхідно вживати багату каротином їжу.
До неї відносяться, перш за все, темно-зелені, жовті та червоні овочі, такі як шпинат, брокколі, морква, буряк або гарбуз. Багато каротинів і вітаміну А міститься і в абрикосах. Американський лауреат Нобелівської премії Джордж Уіппл вважає, що за своєю омолоджуючою здатністю абрикоси дорівнюють печінці.
Харчові каротини більш сприятливі для здоров'я волосся, ніж прийом готового вітаміну А, тому що в деяких ситуаціях надлишок вітаміну А може викликати випадіння волосся. Тому краще вибрати таку дієту, яка забезпечить достатнє надходження в організм усіх необхідних для росту волосся речовин, а з БАД переважно приймати не якісь спеціальні засоби для зміцнення волосся, а такі, що вже зарекомендували себе, вітаміно-мінеральні комплекси збалансованого складу.
Немаловажна побічна дія повноцінного харчування на ваше волосся: зникає лупа, а на гребінці після причісування майже не залишається волосся.
Якщо ви часто вдаєтеся до експрес-дієт у спробі скинути зайві кілограми, і обмежуєте вживання якихось продуктів, цим ви надаєте сумнівну послугу і своєму шлунку, і своєму волоссю. Більшість низькокалорійних дієт виключають продукти, що містять деякі поживні речовини, життєво важливі для здоров'я волосся. Наприклад, жирні кислоти Омега-3, цинк і вітамін А. Від цього не тільки погіршується ріст волосся, але воно також стає ламким і втрачає блиск. При постійній нестачі потрібних волоссю мікронутрієнтів може початися сильне випадіння волосся.
Суворі дієти також можуть впливати на життєвий цикл волосся. При значній втраті ваги за короткий час порушується нормальний ритм поновлення волосся, що може викликати його посилене випадіння. Різке зниження ваги більш ніж на 10% призводить до білкового дефіциту і порушення мінерального балансу. Відновити здоров'я волосся і зміцнити його можливо тільки за допомогою повноцінного та збалансованого харчування та правильного догляду.
|
Біодобавки та вітаміни для зміцнення волосся
|
Якщо ви не впевнені, що отримуєте з їжі всі необхідні вашому волоссю поживні речовини, варто подумати про те, щоб доповнити ваш раціон поживними добавка-ми. Найкращий вибір - це мультивітамінні комплекси. Вони ефективно доповнять ваше харчування і дозво-лять компенсувати можливий недобір саме тих вітамінів і мінеральних речовин, яких не вистачає вашо-му волоссю.
Спеціальні вітаміни саме для зміцнення волосся, як правило, не потрібні. Грамотно підібраний звичайний мультивітамінний комплекс діє не менш ефективно.
|
При виборі мультивітамінів необхідно враховувати кілька простих рекоменда-цій.
- Мультивітамінний комплекс повинен містити як вітаміни, так і мінеральні елементи - перш за все, кальцій, магній, залізо і цинк. Бажано, щоб був присутній також селен.
- У комплексі повинні бути досить повно представлені вітаміни групи В. Абсолютно недостатньо, якщо в мультивітамінах присутні тільки 2-3 представника групи В. Ізольований прийом окремих вітамінів посилить дефіцит інших вітамінів групи В.
- Мінеральні речовини повинні входити до комплексу в хелатній (органічній) формі. Це набагато (в кілька разів) підвищить ступінь їх засвоєння.
Якщо ви підібрали для себе відповідний вам мультивітамінний комплекс, ви можете приймати його протягом тривалого часу. Вітаміни - не чужорідні для організму речовини, як, наприклад, ліки, і до них не виникає звикання. Ви можете також приймати мультивітаміни курсами, 3-4 рази на рік, в найбільш критичні для вас періоди.
Краще всього приймати мультивітаміни під час їжі - вранці або в обід. Якщо ж ви приймаєте тільки вітаміни групи B, це краще робити ввечері, бо вони діють як легкий заспокійливий засіб. Бажано також випивати протягом дня не менше 2-х літрів чистої води. Це не тільки забезпечує необхідний водний баланс організму, але і допомагає відрегулювати концентрацію вітамінів і мінеральних речовин в крові на потрібному рівні, також вивести відходи метаболізму.
При необхідності ви можете додатково приймати окремі препарати важливих для здоров'я волосся вітамінів і мінеральних речовин. Наприклад, капсули вітаміну Е, бета-каротин, органічні препарати цинку, селену, кальцію з магнієм. Для поліпшення периферійного кровообігу можна приймати препарати часнику, гінкго білоба, антіокисидантні комплекси, ненасичені жирні кислоти Омега 3, комплекс для зниження рівня холестерину Cholestone.
|
У пошуках шампуню
Кожен з нас за своє життя використовує чимало різних засобів по догляду за волоссям, в першу чергу миючих. Ми шукаємо, підбираємо, але, на жаль, не завжди швидко знаходимо саме той шампунь або мило, які так підходять нашому волоссю та шкірі. Вдало підібраний шампунь може усунути лупу, укріплює волосся, дарує йому приємний блиск, не викликаючи при цьому роздратування, надмірної сухості або інших неприємних ефектів.
Знайти такий шампунь непросто. А ще рідше трапляються засоби, які дійсно благотворно впливають на ріст і життєдіяльність саме вашого волосся.
Великий вплив на ріст і здоров'я волосся чинить дефіцит цинку. Діти та жінки, у яких поганий апетит і при цьому випадає або погано росте волосся, можливо, недостатньо забезпечені цим елементом. Разом з тим цинк - це потужний елемент-антисептик, який знезаражує поверхню шкіри. Його дуже бояться всі грибки, хвороботворні бактерії і навіть віруси, наприклад вірус герпесу. Ось чому з'єднання цинку ми зустрічаємо і в дитячих присипках, і в мазях, кремах, пастах, призначених для лікування практично всіх шкірних захворювань, в тому числі волосистої частини голови, а також і в косметології.
Так, цинк є одним з діючих складників відомих шампунів "Head and Shoulders", "Wash and Go", "Pantene Pro-V" (Procter and Gamble), швейцарського засобу "Hair repair", "Freederm-Zinc Schampoo" (США) , "Zinc-Schampoo" (Avon).
Хіміки, що придумують нові засоби, успішно використовують ефект синергізму, тобто взаємного посилення біологічної дії цинку, вітаміну А і вітамінів групи В. Тому в формулах більшості миючих засобів, багатих цими вітамінами, ми без зусиль виявимо присутність іонів цинку.
Допомагаючи вашому організму зовні і зсередини, ви досягаєте подвійного ефекту.
Для того щоб ефект наступив швидше і був помітним, потрібно викорінювати причину дефіциту нутрієнтів. Приміром, дефіцит цинку слід заповнювати, не тільки впливаючи зовні, але і приймаючи потрібний препарат всередину.
Мити волосся слід в міру необхідності. Шкодить волоссю не часте миття, а скупчення секрету сальних залоз на шкірі, біля коріння волосся, в якому розмножуються бактерії і грибки.
При частому митті волосся краще комбінувати різні шампуні: 5-6 разів на тиждень - мити голову м'якими, щадними шампунями, призначеними для щоденного застосування, а 1-2 рази використовувати більш жорсткий шампунь для жирного волосся.
При останньому обполіскуванні вода завжди повинна бути холодною, це освіжає шкіру голови і стимулює кровообіг. Сушити волосся краще при кімнатній температурі, а влітку - в тіні. Якщо ви користуєтеся феном, тримайте його не менш ніж на відстані 15 см від волосся і намагайтеся сушити волосся в напрямку його росту.
Для миття волосся слід по можливості використовувати попередньо прокип'ячену воду. Для пом'якшення води можна використовувати різні добавки:
- 1 чайна ложка харчової соди на 1 л води,
- 1 чайна ложка нашатирного спирту на 2 л води,
- 1 чайна ложка гліцерину на 1 л води.
Якщо ви стурбовані посиленим випадінням волосся, спробуйте стимулюючі шампуні, що містять екстракти кропиви, ромашки і ментолу. Жирну шкіру голови слід знежирювати лосьйонами і тоніком. Головне, про що слід дбати - не волосся, а шкіра голови. Волосся - це мертва, ороговіла структура, а шкіра - жива, і саме її капризи слід задовільняти при виборі засобів догляду.
|
|