Незважаючи на величезні зусилля з боку держави і з боку медичних працівників, оголошену в 1995 році в Україні епідемію туберкульозу неможливо зупинити ...
Навряд чи багато хто з нас всерйоз замислюються про те, наскільки заразний туберкульоз і наскільки він небезпечний. Насправді ж, можливість заразитися туберкульозною інфекцією є на сьогоднішній день абсолютною реальністю.
Туберкульоз - це загальне інфекційне захворювання, яким хворіють люди і деякі тварини. Найчастіше уражаються легені, а також кістки, суглоби, шкіра, кишечник, центральна нервова система, геніталії і інші органи.
В уражених органах виникають дрібні вузлики (лат. tuberculus), які з часом розкладаються. Хвороба має в більшості випадків хронічний перебіг, вимагає серйозного тривалого лікування і при його відсутності призводить до інвалідності або навіть смерті.
Погіршення епідеміологічної ситуації відразу ж відбивається на розповсюд-женні туберкульозу в дитячому віці.
Основним джерелом зараження дітей є хворі на туберкульоз легень, які виділяють мокротиння з мікробактеріями туберкульозу. Збудник хвороби дивно стійкий у зовнішньому середовищі і може тривалий час зберігати свою життєздатність навіть у висушеному стані. Піднімаючись з пилом з поверхні предметів і ґрунту, мікробактерії туберкульозу поширюються на значні відстані, заражаючи інших людей.
Додатковим джерелом інфекції є харчові, в основному молочні, продукти, отримані від хворої туберкульозом великої рогатої худоби.
Єдиним методом ранньої діагностики туберкульозу у дітей, визначення груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз та зараження мікробактеріями туберкульозу в нашій країні є щорічна масова тубдіагностика - проба Манту з 2 ТО. Вона дозволяє відібрати контингент для ревакцинації БЦЖ. Нею необхідно охопити не менше 95% дітей.
У підвищенні природної несприйнятливості дітей важливу роль відіграють профілактичні щеплення (вакцинації). Їх проводять шляхом введення в організм вакцини БЦЖ, основою якої служать живі, але змінені, спеціально виділені й ослаблені мікробактерії туберкульозу.
Захворіти на туберкульоз може кожен, але організм здорової людини в більшості випадків перемагає прониклу туберкульозну інфекцію, і хвороба не розвивається.
Туберкульоз небезпечний для людей, у яких організм, з тих чи інших причин, ослаблений. Наприклад, при наявності тяжкого захворювання (цукрового діабету, ВІЛ-інфекції); а також у випадках хронічного недоїдання, недосипання, перевтоми; або з причини шкідливих звичок (алкоголізм, куріння, наркоманія). У людей, які провадять здоровий спосіб життя, матеріально забезпечені і бережуть своє здоров'я, шанси захворіти на туберкульоз мізерно малі.
Необхідно пам'ятати, що підвищенню опірності організму до туберкульозу сприяє здоровий спосіб життя, що включає, крім усього іншого, правильно організоване якісне харчування, яке в сучасних умовах забезпечити надзвичайно важко.
Тут на допомогу приходять біологічно активні добавки до їжі (БАД), що містять необхідні живильні речовини, вітаміни, білки, мінерали, яких недостатньо в раціоні сучасної людини. Для доповнення денного раціону ідеально підходять вітаміно-мінеральні комплекси для людей кожної групи крові серії Vital.
Особливе значення має імунна корекція - БАД, які стимулюють утворення антитіл і повноцінних елементів крові. Це:
Але що ж робити, якщо ви все-таки захворіли на туберкульоз? При лікуванні туберкульозу необхідно, в першу чергу, дотримуватися режиму хіміотерапії, санітарно-гігієнічних норм поведінки, а також вжити заходів до зміцнення імунітету.
За багато років роботи з такими хворими я переконалася в ефективності при лікуванні туберкульозу препаратів, які містять екстракт Пау д'Арко і цинк (VirAgo, ImmunAid, ParaProteX, Ocean 21, Меga Zinc). Трави, які в них входять, пригнічують туберкульозну паличку і підвищують при цьому активність імунного захисту організму. Хороший ефект дає також застосування таких препаратів, як Garlic with Parsley, Bee Power, Polinesian Noni.
При хіміотерапії від побічних ефектів лікарських препаратів страждають печінка, серце, нирки, нервова система, а також шлунково-кишковий тракт. Для зменшення цього шкідливого впливу можна застосовувати Super Soya Lecithin, Liver Aid, Arginine Plus, Stress Management B-Complex, Mega B-Complex, мультивітаміни по групі крові серії Vital.
Антиоксиданти допомагають захистити тканини від пошкодження інфекцією і прискорити їх загоєння. Найбільш ефективними виявилися антиоксидантні комплекси Protect 4 Life, Mega Protect 4 Life, Co Q10, Smokerade, а також селенметіонін (Pro Selenium).
Для якнайшвидшого одужання необхідно підтримувати достатній вміст в організмі мінералів, особливо кальцію і цинку. Найкращий результат забезпечує прийом хелатних мінералів (в органічній формі), які засвоюються організмом у кілька разів краще (Power Mins, Strong Bones, Меga Zinc, комплексні мультивітаміни).
На туберкульозну паличку не діють спирти і кислоти, але вона не може жити і розвиватися в лужному середовищі. Для олужнення організму рекомендується прийом таких БАД, як Liguid Chlorophyll, Green Care, Spirulina Мах, які мають, крім того, протизапальну, відхаркувальну, кровоспинну дію, забезпечують відновлення слизової оболонки бронхів, сприяють загоєнню легеневої тканини. До їх складу входять також різні білки, вітаміни, мінерали та амінокислоти.
Пошкодження легеневої тканини при туберкульозі зменшує дихальну поверхню легенів, що призводить до дефіциту кисню, необхідного для нормальної роботи серцевого м'яза. Рідка добавка ОхуМах є джерелом "стабілізованого кисню", який з кишечника надходить у кров. Це додаткове джерело кисню підвищує опірність організму і має згубний вплив на туберкульозну паличку.
Людям, які часто контактують з туберкульозними хворими, також необхідно приймати імунокоректори, щоб підвищити рівень захисту свого організму.
Ви самі можете надати своєму організму найпростішу, але, тим не менш, ефективну допомогу, щоб підступна бактерія туберкульозу не захопила вас зненацька. Це гігієна і загартування організму, здорове харчування і прийом біокоректорів з "аптечки Природи", тобто, БАД.
Додано: червень 2013
При передруку посилання на джерело обов'язкове
|