ГоловнаВідіслати повідомленняENGRUS


Контакт




ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Онлайн презентация CaliVita International
CaliVita на екрані
кліпи, ролики, комікси
CaliVita Video >>


Здоров'я по мірці
Здоровье по мерке
Ми на Facebook
JOIN >>

Молочниця



Версія для друку (формат .doc)

Ця незламна молочниця

Ми говоримо "молочниця", розуміємо
     "грибок"…
     Симптоми молочниці
     А справа вся у грибках
     Чому ми хворіємо молочницею?

Нас лікують, ми лікуємося...
     Будемо мислити стратегічно
     Молочниця як екологічний прокол
     Профілактика і дієта


Ми говоримо "молочниця", розуміємо "грибок"...

Молочниця - це поширена назва кандидозу, інфекційного захворювання, що викликається дріжджоподібним грибком роду кандида. Молочницю зазвичай пов'язують з гінекологією, але вона не обов'язково проявляється в статевих органах.

Молочниця може виникнути в ротовій порожнині або кишківнику, але найчастіше у жінок молочниця проявляється у вигляді вагінальної інфекції, особливо при вагітності.

Найчастіше у жінок молочниця проявляється у вигляді вагінальної інфекції

Вагінальний кандидоз належить до числа найбільш поширених грибкових захворювань сечостатевої системи у жінок. За статистикою, 75% жінок знайомі з молочницею і половина з них хворіли молочницею неодноразово. Молочницею страждають не тільки вагітні жінки, а й діти, і підлітки, а також дівчата і жінки, які тривалий час не ведуть статеве життя.

Взагалі-то, такого діагнозу, як "молочниця", не існує, і ніколи не існувало. Але ця назва прижилася і часто використовується навіть лікарями, що сприяє ще більшому поширенню цього терміна. Така "домашня" назва, а також широка реклама чудодійних засобів проти молочниці провокує багатьох, особливо дівчат, замість візиту до лікаря, слідувати різним рецептам домашнього лікування і порадам "досвідчених" подруг.

Правда, молочниця, крім суттєвого дискомфорту, особливої шкоди здоров'ю не завдає, але й шансів вилікувати її до кінця в домашніх умовах замало. Навпаки, дома долікуватися можна і до хронічної стадії. Крім того, молочниця може бути ознакою також інших захворювань, в тому числі, таких важких, як цукровий діабет і ВІЛ-інфекція.

Слід пам'ятати і про те, що непролікована молочниця може призводити до різних ускладнень - запалення уретри і сечового міхура, поразок шийки матки, передачі інфекції дитині під час пологів, а також поширенню інфекції на шкіру та слизові оболонки інших органів.


Кандидоз у чоловіків

Найчастіше кандидоз статевих органів вражає жінок, але молочницею хворіють і чоловіки, хоча і в 10 разів рідше. Ще кілька років тому однозначно вважалося, що кандидоз передається чоловікам статевим шляхом. Зараз про це настільки радикально не судять, так як кандиди є звичайними мирними "мешканцями" шкіри і слизових оболонок і в чоловіків, і у жінок. Ймовірно, обмін кандидами між партнерами при статевих стосунках відбувається, однак, до появи симптомів молочниці призводять інші причини.

У гостру стадію захворювання переходить тільки при різкому зниженні імунітету або при цукровому діабеті. Кандиди вражають у чоловіків головку і внутрішній листок крайньої плоті статевого члена - це захворювання називається кандидозним баланопоститом.

Кандидозний баланопостит сигналізує про серйозні порушення роботи імунної та ендокринної систем. Тому важливо не лише ліквідувати симптоми захворювання, але і виявити причини, що призвели до його розвитку. При самолікуванні результати можуть бути невтішними: симптоми спочатку зникнуть, але потім кандидоз стане хронічним, з частими загостреннями. При відсутності правильного лікування, баланопостит може привести до вторинного фімозу.



Симптоми молочниці

Симптоматика молочниці може бути різною у різних жінок і при різних формах захворювання.

Коли молочницею уражається порожнина рота (при дріжджовому стоматиті, кандидомікотичному глоситі, заїдах та ін.), виникає відчуття сухості, а слизові покриваються білим сирнистим нальотом.

При піхвовій молочниці часто виникають свербіж і печіння, рясні густі сирнисті виділення. Сверблячка може турбувати постійно або тільки в другій половині дня, ввечері або вночі, зазвичай посилюється після тривалої ходьби, перед менструацією і під час неї, а також після водних процедур.

Молочницею може вражатися не тільки слизова піхви, але і зовнішні статеві органи. У таких випадках захворювання супроводжується набряком і почервонінням статевих губ, клітора, складок промежини, болем при статевих зносинах і сечовипусканні.

При відсутності своєчасного лікування молочниця може перейти в хронічну стадію і тягнутися роками, з періодами загострення (під час менструації, при переохолодженні і т.д.) і загасання симптомів.



А справа вся у грибках

Грибкові інфекції найчастіше викликаються грибком Candida albicans, набагато рідше - Candida glabrata. Якась кількість кандид завжди присутня на слизових оболонках порожнини рота, піхви і кишківника, але зазвичай вони не загрожують здоров'ю, тому що перебувають під контролем "корисних" бактерій, що також становлять частину нашої внутрішньої мікрофлори (переважно лактобактерій Lactobacillus acidophilus). У нормальних умовах збудник молочниці не чинить ніякого занепокоєння.

Ці грибки потрапляють на шкіру і слизові оболонки вже при проходженні дитини по родових шляхах матері і залишаються в організмі людини протягом усього життя. Коли з якої-небудь причини відбувається порушення природного балансу мікрофлори піхви, відбувається посилене розмноження грибків роду Candida, що приводить до розвитку грибкової інфекції - кандидозу (молочниці).

Найчастіше причинами порушення природної мікрофлори є ослаблення імунної системи в результаті хвороби, хронічних інфекцій та побічної дії різних медикаментів, таких як антибіотики і імунодепресанти, а також через гормональний дисбаланс. Несприятливі чинники середовища, такі як неблагополучна екологія, широке використання побутових хімічних засобів або робота на шкідливому виробництві, також послаблюють захисні сили організму.

Молочниця може розвиватися і за рахунок зовнішнього інфікування. Цьому сприяють мікротравми шкірних покривів, підвищена температура і вологість в шкірних складках через тісний одяг, що не відповідає сезону, низька особиста гігієна.

Джерел грибкової інфекції навколо нас маса: грибки, що викликають кандидози, у великій кількості виявлені на грошових купюрах, на поверхні мобільних телефонів, на поручнях в транспорті. Мікробіологи Манчестерського університету повідомили, що на поверхні мобільного телефону різних мікроорганізмів у п'ять разів більше, ніж на сидінні унітазу.

Важливо розуміти, що молочниця не виникає сама по собі, вона є наслідком розладу в організмі. Тому поверхневе лікування, яке не зачіпає причини цього розладу, не може привести до стабільного результату.


Чому молочниця так часто вражає вагітних жінок?

Вагітні жінки страждають від кандидозу в 2-3 рази частіше, ніж невагітні. Це пояснюється підвищенням рівня жіночих статевих гормонів, яке викликає зміни в складі вагінальної мікрофлори, що створюють сприятливі умови для розмноження грибків. Зміни гормонального фону призводять до зсуву реакції хімічного середовища піхви в лужну сторону, що сприятливо діє на грибки.

Зміни гормонального статусу викликають підвищення вмісту в крові природних імунодепресантів, в результаті чого знижується імунітет і падає активність лейкоцитів, а це також сприяє посиленому розмноженню грибків в статевих шляхах майбутньої матері.



Чому ми хворіємо молочницею?

Досі медики не можуть з достовірністю сказати, чому одні жінки захворюють молочницею, а інші ні. Однак встановлено ряд факторів, які сприяють розвитку вагінального кандидозу.

1. Прийом антибіотиків може призвести до загибелі "корисних" бактерій в порожнині рота або піхві, які стримують розмноження грибків. Такий же ефект справляють гормональні зміни при вагітності, нелікований діабет і навіть регулярний прийом протизаплідних таблеток. Занадто часті спринцювання вимивають бактеріальну мікрофлору і порушують нормальний рівень pH вагінального середовища.

2. Прийом імунодепресантів, хвороби і стреси пригнічують імунну систему і викликають ослаблення натуральних механізмів контролю за розмноженням грибків. Грудні діти і літні люди більш уразливі для молочниці, так як у них імунна система працює менш ефективно.

3. Ризик розвитку кандидозів зростає при певних станах організму - дисфункції яєчників, зниженій функції щитовидної залози, ожирінні, а також при таких захворюваннях, як рак, діабет, порушення клітинного імунітету, в період клімаксу і менопаузи.

4. Неправильне харчування - екстремальні дієти, низький вміст у раціоні рослинної клітковини і надлишок солодкого - також може привести до розвитку дріжджової інфекції.

5. У деяких випадках хронічна дріжджова інфекція може бути пов'язана з алергією, причому навіть саме до Candida albicans. У цьому випадку без лікування алергії вилікувати повністю молочницю не вдається, якщо алергени залишаються в організмі. Іноді для лікування алергічних дріжджових інфекцій краще застосовувати антигістамінні препарати.

6. Грибку Candida для розвитку необхідна лужне середовище. Кров і сперма мають лужну реакцію, тому при статевому акті і в період менструації природна кислотність піхвового середовища може знизитися, а значить, в цих умовах слід звертати підвищену увагу на особисту гігієну. Хорошим засобом для профілактики можливих інфекцій є інтимний крем IntiMoments.

7. Гігієна необхідна і в повсякденному житті, так як молочниця - інфекційне захворювання і може передаватися через брудні руки і предмети особистого користування.

8. Якщо ви носите занадто тугі джинси і тісну нижню білизну (особливо синтетичну), може підвищуватися температура і вологість шкіри, що створює сприятливе середовище для активного розмноження гриба.

9. Сильно ароматизовані миючі засоби або дезодоранти можуть пошкоджу-вати чи дратувати шкіру піхви, підвищуючи ймовірність розвитку молочниці.


Які ускладнення можуть виникнути у дитини і матері?

Якщо у матері була молочниця, то не дивно, що і дитина могла заразитися під час пологів. Якщо в результаті у немовляти розвинеться молочниця в порожнині рота, вона може передатися матері при годуванні і викликати роздратування сосків.

Кандидоз може вражати також і інші органи дитини, але найчастіше - пуповину, шкірні покриви, слизову оболонку рота і бронхолегеневу систему. Значне поширення грибкової інфекції може викликати важкі наслідки для дитини.

1   [2]
    Далі >>




Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі КАТАЛОГ ПРОДУКТІВ
До каталогу

Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі Для вашої групи крові
Харчування за групою крові та адресні біодобавки для вашого генотипу.
Докладніше

Антипаразитні препарати та комплекси БАД проти паразитів
Натуральні безпечні препарати широкого спектру діі
Докладніше

Добавки до фітнес програм для ефективного схуднення Худнути не шкідливо
Наші продукти допоможуть вам схуднути природним способом.
Докладніше
CaliVita® International:




Анонс
Акції CaliVita
Новини глобальної мережі
Нові продукти
Нова серія "CaliClean"
Рекомендації щодо застосування БАД
Бібліотека
Фітопедія
Статті про здоров'я
Школа успіху
Форум
 
Онлайн-тест
Діагностика онлайн
Яких вітамінів
не вистачає
вашому організму?


Рідкі формули

Polnesian Noni
Сік полінезійської Ноні
НАПІЙ ЖИТТЯ
Полінезійська Ноні
Сік Noni >>


Ocean 21
Ocean 21
СВІЖІСТЬ
первинного
Океану
Ocean 21 >>


Zen Thonic
Сік мангостину
СМАК СОНЦЯ
сік мангостину
мангостин >>


Liquid Chlorophyll
Рідкий хлорофіл
ЗЕЛЕНА КРОВ
рідкий
хлорофіл >>


Женский клуб
Замуж за 2 месяца
Пошаговое руководство
Смотри отзывы >>


Умови передруку материалів | Політика приватності
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
design by BINAR Design
Copyright© 2009-2019 Aleksandr Yezovit