Загальна характеристика
Імунна система сильна, але толерантна до багатьох бактерій, які мають B-подібні антигени. Слабкий противірусний захист, сприйнятливість до "повільних" і стійких вірусних інфекцій.
Рівень лужної фосфатази в кишечнику коливається від середнього до високого.
Чутливість до В-специфічних лектинів в їжі (нерекомендовані продукти) призво-дить до запальних процесів і підвищеного ризику розвитку синдрому Х. Надлишок зернових - пшениці, жита, гречки, кукурудзи - шкідливо діє на судини мозку.
Звичка дивитися ночами телевізор може сама по собі стати джерелом хронічного стресу, особливо для людей з групами крові А(II) і В(III), для яких важливо дотримуватися режиму дня.
|
|
Гормональне управління
Від початку підвищений базовий рівень кортизолу, перевиробництво кортизолу в стресових ситуаціях.
Характерна тенденція до швидкого виведення з організму окису азоту (нашого природного релаксанта) через вплив В-гена. Метаболічні процеси проходять на дефіциті лецитину, магнію і аргініну.
Психотип
Люди з групою крові В(III) - особистості незалежні і складні. Часто займають керівні посади. Їх професійними перевагами є здатність до творчості і концентрації. Їх тягне до всього нового, і вони люблять вносити зміни в своє життя.
Найбільша поширеність групи крові В(III) - на Сході (Центральна Азія, Тибет, Індокитай); з європейських популяцій - в Прибалтиці.
Чоловіки цієї групи крові - любителі "робити стрибки в сторону", але в цілому залишаються надійними партнерами. Жінок відрізняє екстравагантність, але вони здатні і на вірність сімейному вогнищу.
Стійкість до стресу і реакція на стресові ситуації
Люди з групою крові В(III) мають потенційно найкращі здібності пристосову-ватися до стресу. Цю групу можна охарактеризувати як компроміс між крайнощами, які представляють собою групи А і 0, що дає цій групі більшу гнучкість.
"Бешники" досить спокійні люди, але не завжди передбачувані, так як в їх характері поєднуються як сангвінічні, так і холеричні риси. Вони не терплять несправедливого ставлення до себе і реагують дуже різко.
Слабкою ланкою, яке може проявитися внаслідок дії стресу, є гінекологічна і урологічна сфера (бактеріальні інфекції: клепсіема, псевдомонада, стрептококи, стафілококи). Можливий також грип у важкій формі, кишкові інфекції, синусити. Вірусні інфекції тут дають ускладнення неврологічного характеру.
Підвищений рівень стресового гормону надниркових залоз (кортизолу) створює підвищений ризик розвитку резистентності до інсуліну і інших метаболічних хвороб, у літніх людей - розсіяного склерозу. Хронічний стрес викликає непере-борну втому, депресію, зникнення мотивації.
Високий рівень стресу може погіршувати перебіг всіх захворювань; повернення до рівноваги після стресу утруднено.
Поради по боротьбі зі стресом
1. Керуйтеся принципом: жити, як жайворонок, снідати, як король, вечеряти, як жебрак.
- дотримуйтеся режиму дня: лягайте спати не пізніше 23.00, спіть не менше восьми годин. Дотримання двадцятичотирьохгодинного біологічного ритму над-звичайно важливе для підтримки нормального рівня кортизолу.
- правильно розподіляйте калорійність раціону: якщо спожили за сніданок навіть 2000 ккал, товстіти не будете, але якщо за вечерею, та ще перед теле-візором, тоді так.
2. Люди з групою крові B(III) можуть уникнути більшості проблем зі здоров'ям, у тому числі і викликаних стресом, дотримуючись принципів харчування по групі крові. Це допомагає досягненню гармонійної рівноваги між фізіологічною і психічною сторонами буття, зниженню рівня кортизолу і підвищенню гостроти мислення.
3. Мінімум двадцять хвилин в день приділіть якомусь творчому заняттю, для якого потрібна повна зосередженість.
4. Роблячи перерви в роботі; для відпочинку застосовуйте медитацію і техніку візуалізації. Одним з найважливіших компонентів медитаційної техніки є дихальні вправи.
5. Для підвищення стійкості до стресу велике значення має також відповідний підбір фізичних вправ - без надмірного аеробного навантаження, але вимагаючих мислення, а також спілкування з людьми: теніс, бойові мистецтва, тайчі, велосипед, гольф, піші прогулянки або туристичні походи.
Антистресові БАД
Людям з групою крові В(III) особливо рекомендується приймати адаптогени (женьшень, елеутерокок), а також вітаміни С, В1, В6, цинк, аргінін.
Корисно також зміцнювати нервову систему, стимулювати роботу оловного мозку (екстракт гуарани, лецитин, селен, магній). Підвищувати ефективність роботи імунної системи, особливо противірусну активність.
Не випадково в адресні мультивітаміни для цієї групи крові Vital B додані витяжки з грибів шиїтаке, рейші, маїтаке, які в препарати для інших груп крові не входять. Ці гриби мають сильні противірусні властивості.
Зміцненню захисту урогенітальної сфери допомагають препарати, що містять хлорофіл (на основі люцерни) і натуральні антибіотики (часник), а також пробіотики, які нормалізують склад бактеріальної мікрофлори.
Panax Ginseng - корейський женьшень в таблетках, один з найкращих адапто-генів для людей з групою крові В(III).
Energy & Memory - містить екстракт гуарани, лецитин, вітаміни С і Е, цинк, селен, магній.
ImmunAid - комплексне зміцнення імунітету.
Virago - зміцнення противірусного імунітету.
C 1000 Plus, C 300 Plus, Stress Management B-Complex, Mega Zinc 50 mg, Chelated Zinc, Pro Selenium - окремі важливі вітаміни і вітамінні комплекси, антистресові мінерали, які можна приймати на додаток до адаптогенів і імуностимуляторів.
MagneZi B6 - антистресовий комплекс на основі магнію.
Triple Potency Lecithin - соєвий лецитин з нормованим вмістом фосфатидів.
Arginine Plus - амінокислота L-аргінін, необхідна для синтезу окису азоту.
Melatonin 3,0 - мелатонін, сприяє "переводу" біологічного годинника.
Green Care, Liquid Chlorophyll - джерела хлорофілу.
Garlic Caps - часникові капсули; натуральний антибіотик, ефективний проти урогенітальних інфекцій.
URX - комплексна підтримка і захист урогенітального тракту.
AC-Zymes - пробіотик; містить стандартизовану кількість живих лактобактерій Acidophilus - 2 млрд к.о.е. в капсулі.
VitalMan - "золота формула" для чоловіків, містить екстракт гуарани.
VitalWoman - те ж саме для жінок.
Vital B - комплексна дієтична добавка для людей з групою крові В(III).
|