ГоловнаВідіслати повідомленняENGRUS


Контакт




ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Онлайн презентация CaliVita International
CaliVita на екрані
кліпи, ролики, комікси
CaliVita Video >>


Здоров'я по мірці
Здоровье по мерке
Ми на Facebook
JOIN >>

Мікрофлора кишківника



Невидимий орган

Дослідження, проведені за останні роки, відкрили нові факти, що свідчать про зв'язок між мікрофлорою нашого організму і здоров'ям людини. Проте до цих пір далеко не всі знають про те, наскільки життєдіяльність людини пов'язана з мікроорганізмами, які населяють наше тіло.

Насправді кількість різних мікроорганізмів, що складають нашу мікрофлору, настільки велика, що перевищує число наших власних клітин. І всі ці живі істоти уживаються між собою і зі своїм "господарем", разом забезпечуючи існування невеликого Всесвіту на ім'я "людина".

Мікрофлора суттєво впливає на наше здоров'я

Може, і не зовсім вірно говорити про мікрофлору людини як ще про один, "невидимий" орган. Скоріше вже слід було б говорити про ще одну, "невидиму" систему організму, тому що кожен наш орган має власну мікрофлору, яка в значній мірі визначає його функції.

А в цілому ця невидима система суттєво впливає на наше здоров'я та якість життя.

Найбільш чітко цей взаємозв'язок виявляється в процесах травлення, тому що сумарна біомаса мікрофлори кишківника становить близько 1,5 кг, що приблизно відповідає вазі печінки. Воістину, це цілий "невидимий" орган! Його функції ще не зрозумілі до кінця, і лише в останні десятиліття дослідженням ролі кишкової мікрофлори стали приділяти підвищену увагу.

Згідно з останніми даними, кишківник населений 400-500 видами мікробів. Вони складають 40-60% ваги екскрементів - до 1-1,5 кг у дорослої людини. До складу мікрофлори кишківника входять як патогенні, так і корисні для нас бактерії. Їх співвідношення постійно змінюється залежно від різних причин. У немовляти корисна бактеріальна флора становить приблизно 95%, у дорослої людини при ідеальному здоров'ї корисних бактерій має бути більше, ніж патогенних, проте в середньому відсоток корисної мікрофлори кишківника у дорослих складає 12%, а часто відзначаються і нерадісні випадки, коли відсоток корисних бактерій коливається між 1-2%.

Населеність шлунково-кишкового тракту сильно змінюється на його протязі. У самому шлунку мікрофлора майже відсутня, через невідповідне pH середовища (висока кислотність шлункового соку). У верхніх відділах тонкого кишківника мікрофлора також бідна, але, поступово збагачуючись у міру наближення до товстого кишківника, вона зближується з багатою флорою товстої кишки.


Як угробити мікрофлору кишківника?

Аж до кінця минулого століття товстий кишківник розглядався тільки як місце поглинання води та іонів та формування калових мас. Сучасні дослідження показують, що мікрофлора товстого кишківника відповідає за багато життєво важливих процесів, що відбуваються як у самому травному тракті, так і за його межами, і бере участь у численних і різноманітних системних регулюючих функціях. Зокрема, 80% нашої імунної системи знаходиться в товстій кишці.

Корисна мікрофлора кишківника захищає наш організм від хвороботворних мікробів, не даючи їм занадто сильно розмножуватися і проникати всередину організму, а також нейтралізує різні харчові алергени. Впливаючи на pH середовища кишківника, корисні бактерії регулюють роботу його відділів. Вони також безпосередньо беруть участь у травленні, виробляючи ряд травних ферментів і виконуючи основну роль з переробки поживних речовин в засвоювану форму. Крім того, корисні бактерії виробляють ряд вітамінів групи В, вітаміни К1 і К2 і покращують засвоєння інших вітамінів та мінеральних речовин.

До пробіотиків (корисних бактерій мікрофлори кишківника) відносяться лактобактерії (Lactobacillus acidophilus та інші види), і біфідобактерії (bifidum і longum). Це бактерії-анаероби, для життя і розмноження їм не потрібен кисень. Молочнокислі бактерії виробляють молочну та оцтову кислоти і таким чином сприяють підтримці pH кишківника в межах норми. Інші речовини, що ними виробляються, знижують рівень холестерину в крові, сприяють боротьбі з кишковими інфекціями і стимулюють перистальтику кишківника.

Баланс кишкової мікрофлори, необхідний для нормальної життєдіяльності, на жаль, легко може бути порушений, і часто це відбувається з вини самого "господаря" - людини. Один з найбільш частих і найбільш шкідливих факторів - це прийом антибіотиків. Знищуючи патогенні мікроорганізми, антибіотики одночасно знищують і корисну мікрофлору. До інших негативних факторів відносяться куріння, алкоголь, занадто гостра, жирна та солодка їжа.

"Західна дієта", поширена в багатьох розвинених країнах, як раз і характеризується великою кількістю цукру (часто в прихованій формі), продуктів з великим змістом "швидких вуглеводів" (очищене біле борошно), смажених у фритюрі продуктів та копченостей ( "швидка їжа" ). Місяць на такій дієті може викликати серйозні порушення мікрофлори кишківника.

Бідна рослинною клітковиною їжа також погіршує склад мікрофлори кишківника, тому що позбавляє корисні бактерії необхідного їм харчування. Тривалий прийом гормональних препаратів, у тому числі і контрацептивних, викликає пригнічення дружньої мікрофлори; стресові гормони, які скидаються у травний тракт, також викликають загибель корисних бактерій.

Баланс мікрофлори кишківника легко може бути порушений

Порушення балансу мікрофлори кишківника може викликати різні хворобливі стани, починаючи від алергії і проблем з шкірою, і закінчуючи зниженням імунітету. Значне зниження кількості корисних бактерій в мікрофлорі кишківника може викликати розвиток хвороботворних мікроорганізмів і дріжджових грибків, які часто викликають пронос або, навпаки, запори (різні прояви дисбактеріозу).

Лактобактерии живуть не тільки в кишківнику. Вони також захищають і слизову оболонку піхви від грибків і хвороботворних бактерій. Ті ж причини, які порушують склад мікрофлори кишківника, можуть призводити і до зміни мікрофлори піхви, що викликає неприємні виділення, від яких часто страждають жінки. Незважаючи на зусилля лікарів і лікування різними медикаментозними препаратами, від цих виділень буває неможливо позбутися протягом багатьох місяців.


Як відновити кишкову мікрофлору?

Відновити порушений баланс допомагають пробіотичні біодобавки, що містять штами корисних бактерій, часто разом з пребіотиками (поживними речовинами, необхідними для розвитку і розмноження пробіотиків). Пробіотики характерні тим, що можуть, не руйнуючись, долати кисле середовище шлунку і досягати кінцевих відділів кишківника, де і колонізуються. Якщо ви пройшли курс орального прийому антибіотиків, слід обов'язково приймати пробіотичні біодобавки, щоб відновити порушену мікрофлору кишківника.

Acidophilus with Psyllium віднесений до числа кращих пробіотичних біодобавок у світі

Однією з ефективних і ключових біодобавок для нормалізації мікрофлори кишківника є Acidophilus with Psyllium. Ще в 1989 році цей препарат компанії 4Life Products був названий у числі кращих пробіотичних біодобавок у світі. Крім ацідофілуса (2 млрд бактерій в кожній капсулі - світовий стандарт), він містить також порошок оболонки насіння подорожника блошного (Psyllium), який являє собою клітковину.

AC-Zymes - простіший варіант цієї формули - містить таку ж кількість КУО (колонієутворюючих одиниць) Lb. acidophilus, однак без псилліума.

AC-Zymes підходить і для маленьких дітей (навіть грудного віку), так як у дітей перших місяців життя надлишок клітковини може викликати запори. Препарати ацідофілуса можна приймати не тільки орально, але і для спринцювання піхви при кандидозі (молочниці).

Однією з останніх розробок є пробіотична біодобавка ProbioBalance, що містить набір штамів ацидофільних і біфідум-бактерій спільно з пребіотиками. У цій комплексній формулі містяться штами Lb. acidophilus, Lb. rhamnosus і B. Longum, причому концентрація бактерій складає 4 мільярди КУО - набагато більше корисних бактерій порівняно з іншими подібними пробіотичними добавками. В якості пребіотиків формула містить фруктоолігосахариди, які допомагають пробіотикам закріпитися в товстій кишці і сприяють їх розмноженню. ProbioBalance - це жувальні таблетки з приємним смаком, що ідеально підходять для дітей.

1   [2]
    Далі >>




Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі КАТАЛОГ ПРОДУКТІВ
До каталогу

Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі Для вашої групи крові
Харчування за групою крові та адресні біодобавки для вашого генотипу.
Докладніше

Антипаразитні препарати та комплекси БАД проти паразитів
Натуральні безпечні препарати широкого спектру діі
Докладніше

Добавки до фітнес програм для ефективного схуднення Худнути не шкідливо
Наші продукти допоможуть вам схуднути природним способом.
Докладніше
CaliVita® International:




Анонс
Акції CaliVita
Новини глобальної мережі
Нові продукти
Нова серія "CaliClean"
Рекомендації щодо застосування БАД
Бібліотека
Фітопедія
Статті про здоров'я
Школа успіху
Форум
 
Онлайн-тест
Діагностика онлайн
Яких вітамінів
не вистачає
вашому організму?


Нові продукти

Oregano Oil
Oregano Oil
Антимікробний
засіб
ефірна
олія орегано >>


Ginkgo XC
Ginkgo XC
СУДИНИ та МОЗОК
дерево життя
гінкго білоба >>


ProbioBalance
ProbioBalance
КОМПЛЕКС
корисні бактерії
4 млрд в капсулі
пробіотики >>


Calcium Magnesium Plus
Кальцій з вітаміном D
МІЦНІ КІСТКИ
кальцій + магній
з вітамінами D і К
міцні кістки >>


Женский клуб
Замуж за 2 месяца
Пошаговое руководство
Смотри отзывы >>


Умови передруку материалів | Політика приватності
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
design by BINAR Design
Copyright© 2009-2019 Aleksandr Yezovit