Секс після шістдесяти
Автор: Єзовіт О.І.
Коли зникає бажання?
Коли знаменитій княгині Метерніх задали провокаційне запитання: у якому віці у жінки зникає статевий потяг, - вона відпо-віла: "Не знаю, вам доведеться запитати про це кого-небудь старішого, а мені всього лише шістдесят".
За іншими джерелами, таку ж відповідь отримала Софі Лорен від своєї бабусі Луїзи в день її 80-річчя ...
|
|
У молодих і рухливих людей секс займає важливе місце в житті. Але що потім, коли організм починає в'янути? Як ставитися до сексу після 60, і наскільки це важливо для нашого організму?
Коли заходить розмова про секс, зазвичай мають на увазі виключно молодих людей, в крайньому випадку - до 40 років. Однак здоровий організм вимагає своє і в 50, і в 60 років, і навіть у більш літньому віці. А в деяких оздоровчих системах регулярні заняття сексом вважаються неодмінною умовою для продовження молодості та підвищення якості життя.
Дивовижний факт встановили вчені: виявляється, люди у віці від 56 до 65 років живуть більш активним сексуальним життям, ніж люди молодше 25 років, у яких часто немає постійного партнера. Про це повідомив психолог Ельмар Брелер з Лейпцігського університету. За даними лейпцігських вчених, за останні 15 років (у порівнянні з 1995 роком) сексуальне життя людей старше 60 років стало значно активнішім.
Брелер вважає, що цьому сприяло загальне поліпшення стану здоров'я літніх людей. Згасання сексуальної активності з віком найчастіше буває обумовлене проблемами зі здоров'ям, побічними ефектами ліків або втратою партнера, але не "природним" згасанням інтересу.
Люди, що виросли в часи Другої світової війни, нерідко заперечують наявність такого інтересу у літніх людей. Вони не звикли "балувати" своє тіло, до того ж багато з них виросли без батьків, тому не могли спостерігати відносини між своїми батьками в літньому віці. Брелер називає ще одну причину більш високої сексуальної активності у "покоління віагри" - це більша відкритість і безпосеред-ність у відносинах між людьми.
Шведські вчені, які протягом 30 років (з 1971 по 2001 рік) проводили опиту-вання людей у віці після 70 років про їх сексуальну активність, з'ясували, що серед одружених чоловіків кількість тих, хто продовжує вести статеве життя, зросла з 52% до 68%, а серед заміжніх жінок - з 38% до 56%.
Також і у самотніх чоловіків у цьому віці сексуальна активність зросла з 34% до 54%, а у незаміжніх жінок - більш ніж у 10 разів: з 0,8% до 12%, причому у багатьох з них заняття сексом трапляються раз на тиждень і навіть частіше.
Фахівці вважають, що ослаблення сексуального потягу і сексуальних здібностей у літніх людей хоча і відбувається, але все ж без різкої межі. І ці показники можуть дуже сильно відрізнятися. Тут мають значення і стан статевої системи (сильна, середня або слабка), і біологічний вік, і стан здоров'я, і емоційна сфера. Подружні пари, у яких стан організму в цілому краще, можуть продовжувати інтимні відносини і в більш пізньому календарному віці.
|
Баба - ягідка опять ...
Досить поширена думка, що після клімаксу у жінок втрачається здатність до сексуального задоволення, проте така думка нічим не обґрунтована. Зрозуміло, гормональні зміни при клімаксі відбиваються і на сексуальній сфері. Зокрема, вони можуть призводити до сухості піхви і виникнення хворобливих відчуттів, що ускладнює статеві зносини.
Однак такі прояви цілком долаються за допомогою, наприклад, лубрикантів або спеціальних інтимних кремів. Знову ж, жінкам у літньому віці не потрібно соромитися звернутися до гінеколога або ендокринолога, які допоможуть усунути насущні проблеми або попередити їх появу.
У жіночому організмі від природи може бути запрограмований сильний, середній або слабкий рівень сексуального потягу. Залежно від цього, одні жінки помірно займаються сексом і в молодості, інші ж не холонуть і в 50 з хвостиком.
Якщо жінка захоплюється інтимними стосунками в репродуктивному віці, ця пристрасть не втрачається і в постменопаузі. Більш того, якщо жінка освоюється у своїй новій віковій "ніші", вона може виявити в собі такі запаси сексуальних сил, яких не було навіть у молодості.
Соціологи встановили такий цікавий факт: у жінок, які народили мінімум двох дітей, сексуальні бажання і можливості з віком втрачаються повільніше.
Соціологічні опитування також показали, що багато жінок у віці 60-70 років хотіли б мати сексуальні стосунки. Але, на жаль, тривалість життя чоловіків на 10-12 років менше, ніж жінок, і навіть якщо чоловік є, то з віком багато чоловіків починають отримувати більше задоволення від пива або телевізора, ніж від сексу, так як у чоловіків статевий потяг починає слабшати десь з 40-річного віку, у зв'язку зі зменшенням рівня тестостерону в крові.
Тому, на думку більшості літніх жінок, у припиненні їх сексуального життя винні чоловіки. Тим більше що три чверті жінок до 70 років залишаються самотніми, зберігаючи при цьому сексуальну активність.
|
... а мужик - той іще фрукт!
Всі знають 12 подвигів Геракла, але мало хто чув про його тринадцятий подвиг - коли цей давньогрецький мачо за одну ніч "оприбуткував" 50 дочок царя Феспія. Султани та інші східні беї теж мали гареми чисельністю мінімум сто дружин і наложниць, що давало їм шану і повагу. Сексологи вважають, що настільки видатними сексуальними резервами володіє в принципі кожен здоровий чоловік. Проте всім також відомо й те, що існує залежність чоловічої потенції від віку.
Хоча до шостого або навіть сьомого десятка років статевий потяг у чоловіків залишається високим, з віком знижується виробіток статевих гормонів, тому для реалізації чоловічих можливостей доводиться затрачати більше сил. Проте, на думку багатьох фахівців, чоловік здатний до зачаття навіть у сімдесятирічному віці. Так, Чарльз Чаплін вперше став батьком у віці більше 60 років.
Зниження виробітку тестостерону, яке до певної міри пов'язано зі зниженням чоловічої статевої функції, починається вже з 30-річного віку, а до 75 років вміст тестостерону в крові падає до 50%. Це вважається нормальним наслідком процесів старіння, однак не означає незворотного зниження сексуальної функції.
Дефіцит тестостерону проявляється не тільки в зниженні сексуальної активності, але й у зменшенні сили і витривалості до фізичних навантажень, виникненні депресії і дратівливості, а також в розростанні жирової тканини. Рівень тестостерону є регулятором загального стану чоловічого здоров'я: він впливає і на артеріальний тиск, і на схильність до серцево-судинних захворювань, і, звичайно, на еректильну функцію.
Однак швидкість загасання виробітку чоловічих гормонів може дуже сильно відрізнятися. Хтось може "перестати бути чоловіком" і в 45, і навіть в 35, а хтось буде "поглядати орлом" і в 80. Ця проблема є досить індивідуальною. Її можуть спровокувати також і різні захворювання сечостатевої системи. Тому не слід боятися звернутися зі своїми проблемами до хорошого фахівця. Це не зашкодить вашій чоловічій гідності, а навпаки, дозволить її підтримати і зберегти чоловіче здоров'я.
Еректильна дисфункція - це не тільки проблема сексуальної сфери, вона є індикатором наявних в організмі захворювань. Якщо чоловік абсолютно здоровий, він до кінця життя не стане імпотентом. Падіння потенції - це результат збоїв в нервовій системі, гормональних зрушень, порушення кровотоку, психологічних проблем. Вчені вважають, що основна причина погіршення потенції у чоловіків до сорока років криється в психіці, а після сорока - у судинах.
Будь-який чоловік від природи володіє колосальним резервом сексуальних можливостей (кажуть навіть про п'ятнадцятикратний запас міцності). Цей резерв дозволив людству вижити протягом тисячоліть. Однак все має межу, і якщо байдуже ставитися до своїх "стратегічних запасів", то можна розтратити їх повністю і років до шістдесяти стати заручником "Віагри".
Корінна відмінність сексуальної сфери літніх чоловіків від молодих полягає тільки в тому, що у молодих потенція породжує збудження, а у літніх - збудження підвищує потенцію. Тому в літньому віці для підтримки сексуальних можливостей чоловікам необхідне регулярне статеве життя. За даними досліджень, частота занять сексом у чоловіків в літньому віці становить від 1 до 6 разів на тиждень.
|
Ранкова ерекція - показник чоловічого здоров'я
02/08/2012
Ранкова ерекція - нормальна фізіологічна реакція організму. Вона буває не тільки у дорослих чоловіків, але і у хлопчиків, і навіть у ембріонів (!) чоловічої статі, які перебувають у материнській утробі.
Медики використовують інформацію про ранкову ерекцію, щоб діагностувати проблеми з еректильною функцією. Якщо протягом кількох ночей ерекції не відбувається - значить, є явні проблеми, які допомагають вирішувати препарати для потенції. Також можна запідозрити психологічні негаразди, якщо ерекція без проблем виникає днем, але не трапляється вночі.
|
|
Любові всі віки покірні
Немає такої вікової планки, яка служила б кордоном, за яким неможливе статеве життя. Усе визначається станом здоров'я і підходом до життя кожної конкретної пари.
Хоча у більшості пар з часом сексуальна активність знижується, вона не обов'язково повинна зійти нанівець. Хтось припиняє займатися сексом через проблеми зі здоров'ям або через загасання сексуального потягу, але у багатьох пар заняття сексом тривають до похилого віку. Залежно від стану здоров'я і темпераменту партнерів, рівень їхньої сексуальної активності може бути дуже різним.
У кожного свій підхід до сексу, і кожен займається ним і переживає по-різному, незалежно від віку. Однак можна було б сказати, що в цілому з віком статевий акт стає більш "натхненним".
Тобто, мова йде не про нестримний і пристрасний порив, а, скоріше, про наповнене ніжністю і інтимними почуттями співпереживання з близькою людиною. При цьому зростає якість сексу, здатність задовольнити партнерку і отримати задоволення самому.
Жінкам у зрілому віці так само важлива емоційна складова сексу, однак при цьому вони все більш відверто говорять про те, чим саме їх приваблює фізична близькість. Чоловіки ж приділяють все більше уваги емоційній складовій інтимної близькості, а не тільки фізичному задоволенню. Іншими словами, в літньому віці сприйняття сексу чоловіком і жінкою поступово зближується, що й обумовлює гармонію і емоційних, і фізичних відчуттів.
Хоча, за твердженням експертів, оргазм літніх людей і не такий яскравий, це не знижує їх інтерес до сексу. Навпаки, від деяких літніх людей можна почути, що секс дає їм більшу насолоду, ніж у молоді роки, і вони більш якісно сприймають всі враження.
Це пов'язано також і з тим, що літнім людям, як правило, вже нікуди поспішати, і вони живуть спокійним життям. Саме цього часто позбавлені молоді люди і в житті, і в сексі.
Але у сексу в літньому віці є й зворотний бік. Так, він дає людині відчуття молодості, впорскує адреналін і приносить багато позитивних емоцій. Однак, з іншого боку, секс вимагає чималої кількості енергії, тобто створює підвищене навантаження на серце, кровоносні судини і мозок.
Це може бути небезпечним для людей похилого віку, особливо для чоловіків, і особливо за наявності проблем з серцево-судинною системою. Багато що тут залежить від ступеня збудження. Збудження, яке відчуває літній чоловік, заводячи роман з незнайомою молодою жінкою, може призвести до трагічного результату. У медиків є для таких випадків спеціальний термін - "смерть в сідлі".
Однак у сексі з постійним партнером, до якого звик за довгі роки, збудження буває набагато слабкіше. У такій ситуації ризик для здоров'я набагато менше. Зрозуміло, в будь-якому випадку для отримання максимальної насолоди від сексу необхідно бути здоровою людиною, про що варто подумати ще в молоді роки.
Звичайно, в літньому віці і чоловікам, і жінкам потрібно обов'язково стежити за станом свого здоров'я, особливо якщо вже виникли які-небудь проблеми, які секс може посилити. Особливо це відноситься до серцево-судинних захворювань, проблем з диханням, хворих суглобів і т.д.
До лікаря слід звертатися також і в тому випадку, коли не вдається досягти бажаного ефекту від сексу. Чоловіки часто соромляться ділитися з лікарем своїми проблемами, вважаючи їх занадто складними і інтимними. Однак багато літніх чоловіків просто не знає, що, наприклад, еректильна дисфункція є також поширеною проблемою і для молодих людей.
Для жінок вкрай важливі щорічні огляди у гінеколога, в тому числі і в пенсійному віці. Профілактичні огляди не тільки допомагають виявити і запобігти розвитку захворювань жіночої статевої сфери, але також сприяють збереженню здоров'я та сексуальної привабливості.
|
Опріч користі, ніякої шкоди
Дослідження, проведені тайванськими вченими, показали, що чоловіки отримують більше користі від сексу в літньому віці, ніж жінки. Секс продовжує їм життя, робить його більш якісним і щасливим.
Вся справа в рівні тестостерону, який дуже важливий для чоловічого організму. Чим менше чоловік займається сексом, тим нижче рівень тестостерону, тому зростає ризик смерті від різних хвороб.
Вчені показали, що чоловіки, які займаються сексом не рідше одного разу на тиждень, можуть продовжити своє життя до 80 років. Досить одного акта на тиждень, щоб ймовірність прожити більше 80 років зросла на 50%. У чоловіків при регулярному сексі на 50% знижується ризик померти від інсульту, на 40% - від діабету і на 30% - від інфаркту. Виявилося також, що у чоловіків, які залишилися без партнерки у віці 65 років, на 70% зменшуються шанси дожити до 80-річного віку.
За статистикою, середній американець займається сексом 58 разів на рік, тобто, трохи частіше, ніж один раз на тиждень. Вчені підрахували, що якщо цю цифру подвоїти (довести до 116 разів), то тривалість життя збільшиться на 1,6 року. Ну а якщо займатися сексом щодня, то тривалість життя збільшиться на 12 років!
З невеликим застереженням: слід при цьому дотримуватися також і правил щодо здорового харчування та способу життя - тоді ефект від занять сексом в літньому віці ви зможете помітити вже через півроку. А при регулярному виконанні всіх цих правил, через 2-3 роки можна відчути значне омолодження, а загальна тривалість вашого життя збільшиться на 15-17 років.
У жінок такої явної залежності між частотою сексу і здоров'ям не виявлено. Хоча, за статистикою, одружені і чоловіки, і жінки живуть довше самотніх.
Ось яку користь приносить секс у похилому віці:
1. Продовжує молодість
Сексуальна активність в літньому віці, як елемент активного способу життя, може стати ключем до збереження молодості і в плані фізичного здоров'я, і в плані зовнішнього вигляду.
2. Робить людей щасливими
Регулярний секс благотворно відбивається на психіці та емоційному стані літніх чоловіків і жінок, захищає від таких психічних порушень, як тривожність і депресія. Ті, хто і в літньому віці продовжує вести активне статеве життя, як правило, щасливіші за тих, хто відмовився від сексу.
3. Підвищує тривалість життя
Люди, які регулярно займаються сексом, живуть довше за тих, хто займається сексом від випадку до випадку або взагалі відмовився від нього.
4. Захищає мозок від старіння
Встановлено, що секс у похилому віці покращує роботу головного мозку і запобігає склерозу. Літні люди, які залишаються сексуально активними, рідше стикаються з втратою пам'яті і сплутаністю свідомості, мають більш розвинений інтелект.
5. Допомагає в боротьбі з болем
Секс може ефективно знімати біль, так як при статевому акті в організмі виробляються ендорфіни - гормони щастя, - які, крім того, що покращують настрій, ще й є натуральними знеболюючими речовинами.
6. Знижує холестерин крові
Встановлено, що інтимна близькість сприяє зниженню рівня холестерину в крові, який може призводити до розвитку ряду серйозних захворювань.
7. Покращує стан шкіри
Як вважають дослідники, регулярний секс робить шкіру більш гладкою і блискучою, а також знижує ризик розвитку дерматиту (запальної реакції шкіри).
Читати далі >>
1 [2]
Додано: квітень 2014
При передруку активне посилання на джерело обов'язкове
|
До каталогу >>
До змісту розділу >>
|