Менопауза - це не кінець життя!
У житті кожної жінки є критичні вікові етапи: у 12-14 років відбувається становлення менструального циклу, а в період від 40 до 50-ти - затухання репродуктивної функції. Одна третина життя жінки припадає на перехідний і старечий вік - постменопаузу, що супроводжується розвитком клімактеричного синдрому, урогенітальними порушеннями, серцево-судинними захворюваннями, остеопорозом і т.д.
Клімактеричний синдром в значній мірі обумовлений зниженням виробництва естрогенів яєчниками і супроводжується також підвищенням вироблення тиреотропного гормону.
|
|
Це приводить до цілого спектру змін, що викликають неприємні відчуття, які сприймаються жінкою, як реально відчутне наближення старості. Шкіра втрачає еластичність, з'являються зморшки, підвищується дратівливість і стомлюваність. На перше місце за симптоматикою виступають головні болі, припливи, пітливість, безсоння, болі в попереку і м'язах, підвищений тиск.
В остаточному підсумку все це може призвести і до гіпертонії, і до ішемічної хвороби серця. Багато жінок в менопаузі відчувають болі в області серця, тахікардію і перебої, часто розвивається артеріальна гіпертензія. Зі зменшенням виробництва естрогену відбувається зменшення числа клітин в слизовій оболонці піхви, зменшується товщина епітелію, що вистилає сечовивідні шляхи, м'язи сечового міхура втрачають тонус. У віці 55-70 років взагалі можуть бути і такі порушення функції сечовивідних шляхів, як нічне нетримання сечі, що може виявлятися навіть, коли ви кашляєте, чихаєте або смієтеся.
|
Що відбувається в жіночому організмі під час менопаузи
Є три стадії розвитку клімаксу. Перша - це пременопауза. У наші дні вважається нормою, коли вона настає в період з 44-х років по 52 роки. Клімакс в 44 роки - це, звичайно, жахливо, але у нас всі хвороби молодшають, і це швидко стає нормою. У цей період дисбаланс гормонів виявляється в тому, що естроген, який готує матку до вагітності, ще в нормі, а гестогену (прогестерону) вже недостатньо, а саме він відповідає за настання менструацій.
Синтезу прогестерону сприяє бета-каротин. На дефіциті бета-каротину в організмі і може наступати більш рання менопауза. Буває і передчасний клімакс - менопауза може наступати в 40-43 роки, і навіть до 40 років.
Другий ступінь розвитку клімаксу - власне менопауза - починається тоді, коли місячних немає вже рік. А постменопаузальний період вважається тоді, коли менструації відсутні більше 3-х років.
За статистикою, у жінок в період менопаузи збільшується частота різних хронічних захворювань, у тому числі діабету, артеріальної гіпертензії, захворювань серця, розрідження кісток. Якщо жінка вже страждала деякими з цих захворювань, то в перехідному періоді їх прояви зазвичай стають ще сильнішими. Коли естрогену досить, він, зокрема, до певної міри захищає організм від втрати кальцію і перешкоджає розвитку деяких серцевих захворювань. Коли ж виробітка естрогену падає, цей захист слабшає.
Зниження рівня естрогенів викликає також несприятливі зміни в гомеостазі, збільшує ризик утворення тромбів, сприяючи розвитку та прогресуванню серцево-судинних захворювань, що може призвести до ішемічної хвороби, інфарктів, тромбозів і навіть раптової смерті.
До числа найбільш серйозних порушень у пізній постменопаузі відноситься остеопороз. Остеопороз є системним захворюванням скелета, він характеризується зменшенням кісткової маси, порушенням будови кісткової тканини, що призводить до підвищення крихкості кісток і зростання ризику переломів. Постменопаузальний остеопороз діагностується у 25-40% жінок. При цьому він виявляється у 70% випадків переломів кісток.
Розвиток остеопорозу, як правило, відбувається поступово і безсимптомно, тому його називають "мовчазним вбивцею". В основному він проявляється болями в хребті - в поперековому та грудному відділах, - які часто приймають за симптоми остеохондрозу. У пізній стадії розвитку остеопороз призводить до переломів кісток; переломи тазостегнового суглоба є з них найбільш серйозними - в 50% випадків вони призводять до інвалідності, а в 15-20% випадків до смерті.
Всім жінкам в менопаузі рекомендується приймати добавки з кальцієм, але якщо у вас є індивідуальна схильність до остеопорозу, вони вам абсолютно необхідні. Справа в тому, що остеопороз - це той самий випадок, коли на перше місце висувається елементарна обізнаність, так як ви можете просто не знати про те, що ваші кістки стають крихкими, поки не стане занадто пізно. Крім прийому добавок, корисно дотримуватись також кальцієвої дієти: частіше їсти шпроти, сардини, селеру, соєві продукти і молоко (якщо вам воно підходить по групі крові), а також йогурт та сир.
|
БАД вам на допомогу
При лікування постменопаузальних порушень в даний час в основному застосовується гормонозамісна терапія (ГЗТ), хоча сам по собі прийом жіночого статевого гормону пов'язаний з певним ризиком. Як показали дослідження, при цьому зростає ймовірність раку грудей і матки, а також гіпертонії, хвороб печінки і навіть вовчака - аутоімунного захворювання. Тому до гормонального лікування слід ставитися з обережністю і періодично проходити обстеження.
У клінічній практиці накопичений достатній досвід застосування БАД на рослинній основі, що дозволяє їх рекомендувати як альтернативу ГЗТ при лікуванні клімактеричного синдрому, профілактиці остеопорозу і в якості м'якої підтримки, а в початковій стадії - і як заміну гормональної терапії фітоестрогенами. Фітоестрогени також затримують втрату кальцію з кісток, проте не створюють небезпеки неприємних ускладнень. Препарати з чистих природних речовин можуть вживати і жінки, схильні до алергії.
Відповідно до сучасних уявлень, велике значення для зміцнення здоров'я в період менопаузи мають також відповідне харчування, щоденне фізичне навантаження і повноцінний відпочинок. З точки зору профілактики корисно вживати достатню кількість вітамінів і мінеральних елементів, які прямо необхідні для нормального обміну речовин. Прийом відповідних препаратів може, зокрема, допомогти зберегти здоров'я кісток, зубів, нігтів, волосся ...
Особливо корисно для збереження здоров'я кісток забезпечити достатнє надходження кальцію та вітаміну D, тим більше що їжа цих речовин часто містить дуже мало. Ключовими мінералами є також магній, бор, хром і цинк. А вітаміни А, С і Е, бетакаротин і селен, які є клітинними антиоксидантами, захищають організм проти різних захворювань, в тому числі онкологічних.
|
|
Найкращим варіантом є комплексна біодобавка Menopausal Formula. Цей багатокомпонентний препарат містить, окрім вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів, також витяжки з лікарських рослин, які полегшують супутні неприємні відчуття, наприклад, припливи тепла, потіння, а також проблеми психічного характеру - депресію, дратівливість, стомлення, безсоння. Крім цього, вони зміцнюють імунну систему та мають безпосередню протипліснєву і анти-бактеріальну дію.
|
Але вибір у кожному випадку повинен робитися індивідуально. Справа в тому, що клімактеричний синдром може проявлятися по декількох типах, і, відповідно, в кожному випадку повинна бути своя оптимальна схема лікування.
Симпатоадреналовий тип супроводжується тенденцією до підвищеного тиску. Симптоми при цьому - тахікардія, розширені зіниці, холодна шкіра, кінцівки, холодний піт, вечірні головні болі, неспокійний сон. Менопаузал в цьому випадку цілком підійде, тому що в нього входять заспокійливі компоненти - холіновий комплекс, магній, з трав - дягель (Ангеліка).
Однак при необхідності його можна доповнити - наприклад, Good Nights при безсонні. Або Stress B-Complex - при підвищеній нервозності, слізливості. Доктор Аткінс, до речі, вважає, що найважливіша вимога до препаратів при клімаксі - щоб вони містили нормальний B-комплекс. Менопаузал містить практично всі вітаміни групи В, проте оптимальний для кожного склад розрахувати неможливо, тому при необхідності можна доповнити його прийом або Stress B-Complex, або Mega B-Complex, або ж вибрати відповідну мультивітамінну формулу. Зокрема, добре представлений B-комплекс у всіх препаратах серії Vital.
Другий тип - вазоінсулярний. Він характеризується зниженою температурою, депресією. При цьому типі клімаксу зіниці бувають звужені, кінцівки гарячі, сон дуже глибокий, такі люди нескінченно сплять, а вранці відчувають головні болі. Як правило, вони гіпотоніки. У цьому випадку в якості додаткового препарату можна порадити Rhodiolin або VitalWoman. VitalWoman в достатній кількості містить гуарану, яка має збудливу дію.
Але, звичайно, частіше виступає змішаний тип, коли буває то так, то сяк, або виступають змішані симптоми. У цьому випадку можуть застосовуватися всі перераховані препарати, в дозуванні залежно від конкретної ситуації. З мінеральних елементів, крім кальцію і магнію, під час менопаузи найбільш важливими є також хром і бор. Хром присутній у всіх мультивітамінах, а також в окремому препараті Chromium Max. Бор - в мультивітамінах серії Vital, а також Super Mega 50 і, звичайно, в Менопаузалі. Super Mega 50, до речі, містить також потужний В-комплекс, і його досить приймати по 1 таблетці раз на три дні.
Препарат люцерни - Green Care - містить фітоестрогени, кальцій, а також вітамін К, який утримує кальцій в кістках. При підвищеній кислотності цей препарат може замінити всі інші. Однак якщо ви вирішили брати люцерну постійно, попередньо слід провести аналіз на гормони, так як препарат має естрогенподібну дію, а зайвий естроген не завжди буває потрібен.
Велику користь в менопаузі приносять також ненасичені жирні кислоти, тому багатьом жінкам так подобається олія ослінника - Evening Primrose Oil. Препарати цього ж ряду - Omega 3 (риб'ячий жир) и Cholestone (містить льняну олію).
Правильний підхід до свого здоров'я допомагає жінкам не тільки запобігти хвороботворним змінам, але і зберегти красу і вітальність і в перехідному віці. Найголовніше - усвідомити собі, що менопауза не хвороба, а стан організму, яке потребує уваги до себе, терпіння і необхідних знань.
Додано: липень 2010
При передруку посилання на джерело обов'язкове
|
До каталогу >>
Зміст >>
|
|
|
|
|
КАТАЛОГ ПРОДУКТІВ
|
|
Для вашої групи крові
Харчування за групою крові та адресні біодобавки для вашого генотипу.
|
|
БАД проти паразитів
Натуральні безпечні препарати широкого спектру діі
|
|
Худнути не шкідливо
Наші продукти допоможуть вам схуднути природним способом.
|
|
|
|
CaliVita® International:
|
|
|
|
|
Анонс |
|
Онлайн-тест |
|
Яких вітамінів не вистачає вашому організму? |
|
|
|
|
|
|