Своєчасно виявлена поверхнева меланома зазвичай непогано піддається лікуванню. Втім, лікування існує тільки хірургічне, видаленням пухлини разом з прилеглою ділянкою шкіри і нижче розташованих тканин, включаючи підшкірну клітковину.
Проте позитивний результат буває тільки при видаленні пухлини в самій початковій стадії. У разі ж метастазуючої пухлини, при ураженні лімфовузлів, проводиться їх видалення. Причому в цьому випадку, внаслідок високої швидкості поширення метастазів, ймовірність повторного метастазування становить не менше 50%.
У будь-якому випадку, лікування меланоми на пізніх стадіях захворювання являє собою важке і тривале завдання, з не найсприятливішим прогнозом. Воно включає в себе хіміотерапію, імунотерапію, променеву терапію. Однак меланома дуже стійка до дії більшості хіміотерапевтичних препаратів, тому будь-які види терапії слабо покращують стан хворого і практично не продовжують йому життя.
У перспективі поки що є генна терапія (введення в ДНК гена-супресора пухлини). Втім, генна терапія - це дуже круто, так як перше повідомлення про успішну боротьбу з метастазуючою меланомою з'явилося тільки в 2006 році, так що я б на цей метод поки не розраховував. Було також повідомлення про новий спосіб боротьби з меланомою із застосуванням моноклональних антитіл, за допомогою яких начебто можна перемогти хворобу навіть на стадії метастазування.
Але на сьогоднішній день ми маємо те, що маємо. Є, звичайно, також і різні засоби народної медицини, але з усього того, з чим я ознайомився, я порекомендував би тільки натуральні адаптогени, такі як женьшень, родіола рожева і елеутерокок, а також натуральні антиоксиданти.
Оскільки будь-який онкопроцес в організмі пригнічує імунітет, адаптогени слід приймати і перед операцією з видалення пухлини, а найкраще - профілактично, коли ви виявили, що входите до групи підвищеного ризику. По-перше, тому що розвиток процесу легше зупинити на самому початку, а ще легше попередити. По-друге, тому, що, якщо вам вже за 40, імунна система далеко вже не та, що у двадцятирічних.
Взагалі ті, хто здогадується завчасно підстелити собі соломки, завжди знаходяться у більш вигідному становищі, ніж ті, хто починає лікуватися за п'ять хвилин до смерті. Адаптогени ж, крім того, що підвищують загальну опірність організму, відновлюють таку важливу властивість імунної системи, як здатність розпізнавати "своїх" і "чужих".
Згасанням з віком цієї функції і пояснюється "пропуск м'яча" імунною системою в багатьох випадках раку, а також таких, наприклад, захворювань, як хвороба Альцгеймера. Тому всі адаптогени мають протиракову дію, а найбільш виражена вона у родіоли рожевої.
Антиоксиданти ж, між іншим, містяться навіть у каві. Науково цілком доведено, що одна-дві чашки кави на день знижують ризик захворіти на рак шкіри. Зелений чай, так взагалі - його рекомендується не тільки випивати не менше трьох чашок на день, але і наносити заварку на шкіру.
Тропічні фрукти, які виросли в жаркому кліматі, містять антиоксиданти, що захищають від сонячної радіації, тому ананаси, манго, папайя, маракуя, виноград, мандарини та інші їм подібні дуже корисні, але тільки, підкреслюю, в тому випадку, якщо вони виросли дійсно "під спекотним сонцем Аргентини", а не в парнику.
А в наших помірних широтах безцінним джерелом антиоксидантів є, як ви вже, звичайно, здогадалися, ягоди! З точки зору протидії онкології, найбільш корисні журавлина, чорниця і чорна смородина, так як вони містять велику кількість кверцетину - флавоноїду, який захищає організм від вільних радикалів, що утворюються під дією ультрафіолетових променів. Взагалі 2-3 порції будь-яких яскраво забарвлених ягід на день - це найкращий антиоксидантний захист, який ви можете забезпечити своєму організму.
Або ж приймайте біодобавки - зараз є багато натуральних комплексів, що містять у високій концентрації антиоксиданти, отримані з тих же ягід, тропічних фруктів і інших не менш корисних джерел. Ось коротко про два з них.
|