ГоловнаВідіслати повідомленняENGRUS


Контакт




ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Онлайн презентация CaliVita International
CaliVita на екрані
кліпи, ролики, комікси
CaliVita Video >>


Здоров'я по мірці
Здоровье по мерке
Ми на Facebook
JOIN >>

Імунітет



Версія для друку (формат .doc)


Не ламайте телевізор!

 

Сидів, дивився телевізор, длубав у вусі цвяшком,
і раптом звук пропав ...

(розмова з телемайстром)

Імунітет - справа тонка

Глобальне потепління не скасовує того факту, що зима іноді все ще приходить. А коли настає зима, і навіть ще раніше, мерзенної сльотавої восени, багатьом не вдається уникнути нежиті, застуди, бронхіту або якого-небудь іншого захворювання з того букета, який раніше називався ГРЗ, а тепер ГРВІ.

Ми говоримо, що застуджуємося через те, що зниже-ний імунітет, і це вірно, але не зовсім, дорогі товариші. А справа в тому, що імунна система - штука складна. Тому що складається з цілого ряду підсистем, які повинні працювати узгоджено.

Це і так званий загальний імунітет (який забезпечу-ється циркуляцією крові і лімфи по всьому організму), і місцевий (слизові оболонки органів), і клітинний (тобто, власне макрофаги, лімфоцити і інші кілери і хелпери), і гуморальний (білки-імуноглобуліни).

Захисна здатність місцевого імунітету забезпечується вітаміном А

Так от, можна зробити черговий аналіз крові на лейкоцити та інший гемоглобін і отримати відмінні результати, і тут же, не відходячи від каси, підхопити пневмонію або який-небудь модний різновид грипу. І це буде в порядку речей, тому що, крім загального імунітету (про стан якого вищезгадані тести і свідчать), існує ще й місцевий, який саме в холодну пору року у цивілізованій частині людства істотно знижується.

А справа в тому, що в першу чергу саме зниження місцевого імунітету сприяє респіраторним захворюванням. Тому що слизові оболонки - це перша лінія захисту організму від різних інфекцій. І який би не був високий рівень загального імунітету, слабкість зовнішніх кордонів сильно знижує обороно-здатність організму.

Слизові оболонки - це і носоглотка, і бронхи, і легені, і кишківник, і купа інших органів. Їх захисна здатність забезпечується наявністю антитіл - імуноглобулінів А (IgА). Це такі специфічні антитіла, яких дуже мало міститься в крові, а всі вони в основному зосереджені в слизових. А виробітка цих антитіл знижується, коли в організмі не вистачає вітаміну А. А вітамін А та його джерело бета-каротин - це в першу чергу фрукти (червоного та жовтого кольору) і овочі, яких у нашому раціоні, а особливо в холодну пору року, явно не вистачає.

Це перше. Але є ще й друге - взимку більшу частину дня ми проводимо в закритих і опалюваних приміщеннях. Причому часто перегрітих. Через високу температуру повітря слизові пересихають, і їх захисна здатність знижується. І не так страшно прогулятися по морозцю (якщо не хапати повітря відкритим ротом), як просидіти весь день в теплі на роботі, а потім повернутися додому, де батареї пашать жаром при загальній енергетичній кризі.

Але є і третій чинник, який впливає на тих, хто з власної необережності чи легковірності позбувся аденоїдів, гланд або, на худий кінець, апендикса. Адже це взагалі відкриті ворота для будь-яких інфекцій. І всі ці три фактори потрібно брати до уваги, якщо ми хочемо дійсно стати несхильними ні до нежиті, ні до ангіни, ні до грипу.



Антибіотікофілія - хвороба педіатрів і терапевтів

Тому що навіть звичайна нежить чи застуда не проходять безслідно. Ті, хто хворіє на ГРВІ більше 2-3-х разів на рік, мають всі шанси отримати ускладнення. Це може бути синуїт (часто і не зовсім правильно його називають синуситом), а непролікований синуїт часто переходить у гайморит або фронтит. Це вже не тільки запалення слизової, але і підслизової, і окістя, і навіть кісткової тканини стінок носових пазух. Це важке захворювання, наслідки якого можуть бути дуже неприємними.

І такі випадки досить часті. Чому? Тому що дільничний терапевт, який ставить вам діагноз ГРВІ, призначає лікування антибіотиками, виходячи з припущення, що в інфекції може бути присутнім і бактеріальний компонент. Ну, з принципу "Не нашкодь", розумієте? Не вилікую, так хоч призначу. Тому що, яка ще може бути причина, якщо захворювання офіційно названо Гострою Респіраторною Вірусною Інфекцією, а зараз вже й діти в яслах знають, що антибіотики на віруси не діють?

Це не нападки на лікарів з мого боку, і я б не став узагальнювати, якби не ознайомився з матеріалами науково-практичної конференції "Фармакотерапія в педіатрії", що проходила в 2006 році в Москві. Найбільший інтерес на цій конференції викликала доповідь "Антибіотікофілія у російських педіатрів", про проблему призначення антибіотиків при ГРВІ. Так що Україна не самотня у своїй любові до антибіотиків.

А антибіотики, як ви знаєте, навіть при бактеріальних інфекціях вже давно не панацея. Пройшли ті часи, коли пеніциліну кожна воша боялася. Зараз, по-перше, існують штами, резистентні до антибіотиків, а, по-друге, збільшення частоти алергій призвело до того, що багатьом людям не можуть призначити ні те, ні інше, ні третє.

Є ще й по-третє. Це пеніцилін можна було їсти жменями, а сучасні антибіотики - ще треба двічі подумати. Тому що (і це пишуть в інструкції) вони можуть бути:

     - ототоксичні - людина глухне;
     - нефротоксичні - є ризик зморщування нирки;
     - кардіотоксичні - можуть вплинути на серце.

Тому займатися своєю імунною системою потрібно кожному, так як більшість людей потребує підтримки імунітету. І ось тут настав час згадати епіграф до цієї статті.



Стимульнути - не стимульнути?

Оскільки ніхто не побіжить до лікаря, щоб той призначив йому засіб для підйому імунітету (та й лікар подивиться на такого пацієнта з привітом), цією справою прийнято займатися самостійно. Як за народними рецептами, так і керуючись вибором сучасних аптечних препаратів і БАД. Проти народних засобів я нічого не маю, а от щодо фармакопеї та БАД хотілося б внести ясність. Бо у прийнятій тут термінології не завжди можуть розібратися і самі лікарі.

Судіть самі.

Імунна система грає в організмі дуже істотну роль, і не випадково імунні проблеми привертають сьогодні увагу і медиків, і біологів у всьому світі. Вона настільки тісно пов'язана з іншими системами організму, що, грамотно нею керуючи, можна відновити діяльність ендокринної та нервової систем, модулювати роботу мозку, викликаючи збудження або гальмування.

Є чотири класи препаратів, які використовуються з метою управління роботою імунної системи - це імуномодулятори, імуностимулятори, імунокоректори, і імунодепресанти. Нас будуть цікавити перші дві групи.

Імуностимулятори - ця назва давно вже на слуху, і саме їх зазвичай мають на увазі, коли шукають по аптеках що-небудь отаке. Стимулювати так стимулювати, це кожному зрозуміло.

Імуномодулятори - це слівце зовсім недавно почало проникати в розум поборників здоров'я, з легкої руки деяких дистриб'юторів БАД: мовляв, наші БАД не стимулюють імунну систему, тому що це не всім потрібно і не завжди безпечно, а модулюють, тобто, приводять у норму.

Я б підписався під кожним вищенаведеним словом, за винятком слова "модулюють", так як імуномодулятори, за визначенням, не нормалізують роботу імунної системи, а ЗМІНЮЮТЬ її в потрібному напрямку.

Забігаючи вперед, скажу: БАД можуть застосовуватися для НОРМАЛІЗАЦІЇ роботи імунної системи, але НЕ ПОВИННІ застосовуватися як імуномодулятори інакше як під контролем лікаря-імунолога. Це зрозуміло?

Тепер поясню докладніше.

Щодо імуностимуляторів зрозуміло: вони дають поштовх імунітету, головним чином, тим, що стимулюють виробництво імунних клітин. Тепер питання: ви відчули, що захворюєте, піднялася температура, з носа потекло - і вирішили прийняти імуностимулюючий препарат, ту ж ехінацею, наприклад. Чи правильно ви зробили?

Відповідь негативна! Ваш організм вже включився в боротьбу, і імуностимулятор для нього - як копняк під зад скаженому собаці. Стимулювати виробництво імунних клітин можна тоді, коли для цього є умови - необхідні енергетичні ресурси і достатньо сировини. А коли імунка вже і так працює на всіх парах, то, вибачте, ваша справа не кочегара в спину штовхати, а дрівця в топку підкладати.

У даному випадку ви можете крупно прорахуватися і отримати у відповідь сильну імунну реакцію у вигляді алергії або аутоімунного захворювання, коли з-за зайвої стимуляції ваші імунні клітини почнуть атакувати тканини ваших власних органів, приймаючи їх за ворогів. Таких випадків не злічити, і вилікувати це важче, ніж навіть ендокринні порушення.

Тому, якщо ви вважаєте, що ваша імунна система ослаблена, і вам треба її стимульнути, приймайте імуностимулюючі БАД профілактично або для віднов-лення після хвороби, а не як лікувальний засіб. І краще не монопрепарати, а рослинні і вітаміно-мінеральні комплекси, їх вибір досить широкий.

На відміну від імуностимуляторів, імуномодулятори суть лікарські препарати. Вони використовуються для відновлення порушеного імунітету, природно, після того, як фахівцем буде проведена діагностика порушень і розроблена тактика лікування. І тому треба розуміти, що з профілактичною метою імуномодулятори ну ніяк не можуть застосовуватися!

В основному це лізати - препарати мікробного походження, що містять частинки ДНК збудників і стимулюють вироблення відповідних антитіл. БАД серед них зовсім небагато.

Так що поставтеся з розумінням до дистриб'ютора, який запропонує вам імуномодулюючі БАД для зміцнення вашого імунітету - людині теж треба на щось жити, а звучить це красиво і цілком професійно. Тим більше, що препарат дійсно може допомогти вашій імунній системі, ось тільки називається ця допомога зовсім по-іншому. Але в цьому питанні "плавають" не тільки дистриб'ютори, а й більшість лікарів.

І дайте вашому імунітету спокійно працювати. На відміну від телевізора, налагодити його після того, як ви подлубаєтеся в ньому цвяшком, буде ой як непросто.



Імунохелпери - некрасиво, але точно

Але все-таки допомагати імунній системі можна і потрібно, і БАД відіграють у цій справі не останню скрипку. Я вже говорив про роль бета-каротину для місцевого імунітету. Це старий і надійний засіб, але лікарі його не дуже-то призначають при інфекціях. В даний час місце бета-каротину узурпував вітамін С, і його роль борця з інфекцією якось потроху забулася.

До того ж бета-каротин, навіть натуральний, не кожному підходить із-за проблем з печінкою: при захворюваннях печінки вона втрачає здатність виробляти з бета-каротину вітамін А. На щастя, є альтернативні варіанти БАД, які виконують ту ж роль підтримки і загального, і місцевого імунітету.

Я довго думав, як же їх назвати, і зупинився на терміні "імунохелпери". Звучить кострубато, але точно: ці комплекси надають допомогу імунній системі, відновлюючи порушені захисні властивості і поповнюючи витрачені запаси стратегічної сировини.

Один з таких імунохелперов - це ImmunAid (Імунейд). Він містить лише два компоненти - екстракт Котячого кігтя і цинк, але цього виявляється достатньо. Цинк взагалі є неодмінним компонентом сучасних препаратів для підтримки імунітету, так як він абсолютно необхідний для роботи тимуса (вилочкової залози), яка являє собою "генеральний штаб" всієї імунної системи.

Цинку ми з їжею отримуємо недостатньо, до того ж він постійно витрачається, через занадто солодку їжу, на виробітку інсуліну. В даний час дефіцит цинку - це криза в охороні здоров'я з точки зору стану імунітету. Якщо вилочкова залоза не працює, значить, мало Т-лімфоцитів. А якщо ми чимось перехворіли, то і ці Т-лімфоцити вже використовувалися. Ось вам і простір для ускладнень.

Дослідження показали, що якщо вилочкова залоза себе розтратила, то в ній падає вміст не тільки цинку, але й інших мінералів. Рослинні комплекси діють краще за ліки ще й тому, що рослини завжди багаті мінералами.

А коли ви даєте організму те, чого він відчайдушно потребує, це не стимуляція і не модуляція, а саме допомога. Так що "імунохелпери" - термін досить точний і виправданий.



Удар котячого кігтя

Іммунейд містить екстракт Котячого кігтя і цинк

Екстракт кори перуанської ліани Uncaria Tomentosa (Котячого кігтя) - це потужний рослинний засіб для підтримки імунного статусу організму. Його активні компоненти подовжують термін життя імунних клітин і відновлюють їх функції.

Широкий спектр корисних властивостей Котячого кігтя обумовлений багатим вмістом в ньому різних природних речовин - поліфенолів, флавоноїдів, алкалоїдів, глікозидів, стеролів, і прочая, і прочая. Я зупинюся тільки на тих класах речовин, які грають головну роль для підтримки імунітету. Їх два - алкалоїди та біофлавоноїди.

Потужну підтримку імунітету забезпечує група шести оксііндолових алкалоїдів, які активізують макрофаги та Т-лімфоцити, особливо Т-кілери, і нормалізують виробництво імуноглобулінів, у тому числі IgA. Як бачите, справа тут обходиться і без бета-каротину, хоча, звичайно, певна його кількість теж присутня.

Крім того, ці алкалоїди мають лужну дією, покращують реологію крові, проявляють активну антиоксидантну і адаптогенну дію.

Біофлавоноїди, зокрема, антоцианідіни - це природні імунні захисники рослин, вони відновлюють пошкоджені клітини та забезпечують їх захист. В організмі людини вони виконують таку саму роль - відновлюють пошкоджені клітинні структури і захищають їх від ушкодження вільними радикалами. Їх захисна дія на слизові оболонки полягає в блокуванні вироблення гістаміну (медіатора алергії), що запобігає набряку слизових оболонок.

Біофлавоноїди справляють також і пряму дію на інфекційні агенти. Втім, як і інші компоненти Котячого кігтя - поліфеноли, елагова кислота, гліциризін, катехіни, - які разом забезпечують потужні антибактеріальні та антивірусні властивості препарату Імунейд. Ця біодобавка має сильну антивірусну дію, вона не тільки справляється з герпесом, ГРВІ та грипом, вірусом Епштейна-Барра та ВІЛ-інфекцією, але і допомагає організму протистояти новим, незнайомим йому вірусам.

Котячий кіготь в даний час широко застосовується в Європі та США. З 1988 по 1992 роки доктор Брент Девіс з Каліфорнії досліджував вплив Котячого кігтя на шлунково-кишковий тракт і прийшов до висновку: препарат здатний лікувати важкі порушення травлення, які практично не піддаються дії ліків. Універсальність препарату пояснюється його здатністю відновлювати слизові оболонки, які є першою лінією захисту від проникнення "чужинців".

Іммунейд, коли вживається як імунохелпер, допомагає нормалізувати імунну функцію у багатьох важких ситуаціях: при алергії, бронхіальній астмі, навіть при вовчаку (як допоміжний засіб) і СНІД. Він здатний стримувати і лікувати глибинні патології, прискорюючи процес одужання.

Він навіть здатний усувати гормональні порушення, тому що містить фітостероли (пам'ятаєте зв'язок між імунною і ендокринною системами?), не кажучи вже про вплив на широкий спектр паразитів. І при цьому він не диктує свою волю імунній системі, а підставляє їй своє міцне та дружнє плече.

Його призначають навіть дітям з 2-х років, у відповідному дозуванні. Адже імунна система у дітей повністю формується тільки до 4-6 років, а до цього віку виробітка власних імуноглобулінів недостатня, і рівень IgA залишається зниженим. Тому діти легко піддаються вірусним та іншим респіраторним інфекціям.

Я сподіваюся, що ця стаття (написана, до речі, не професіоналом-медиком) допоможе комусь в конкретній життєвій ситуації. Я й не телемайстер, але звик чинити свій телевізор сам. Єдина для мене проблема - це будильник: справитися з цією заразою значно важче, ніж, наприклад, з грипом. Я його просто не розумію.

Розуміння - це головне. Тому що зрозуміти проблему - означає її вирішити. Розхожа формула, але діє безвідмовно.

Олександр Єзовіт,
ТЦ "Планета Здоров'я"
Додано: грудень 2010

При передруку посилання на джерело обов'язкове

До каталогу >>
    До змісту розділу >>




Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі КАТАЛОГ ПРОДУКТІВ
До каталогу

Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі Для вашої групи крові
Харчування за групою крові та адресні біодобавки для вашого генотипу.
Докладніше

Антипаразитні препарати та комплекси БАД проти паразитів
Натуральні безпечні препарати широкого спектру діі
Докладніше

Добавки до фітнес програм для ефективного схуднення Худнути не шкідливо
Наші продукти допоможуть вам схуднути природним способом.
Докладніше
CaliVita® International:




Анонс
Акції CaliVita
Новини глобальної мережі
Нові продукти
Нова серія "CaliClean"
Рекомендації щодо застосування БАД
Бібліотека
Фітопедія
Статті про здоров'я
Школа успіху
Форум
 
Онлайн-тест
Діагностика онлайн
Яких вітамінів
не вистачає
вашому організму?


Beta Carotene
Бета-каротин
НАТУРАЛЬНИЙ
бета-каротин
провітамін А
імунітет плюс >>


Рідкі формули

Polnesian Noni
Сік полінезійської Ноні
НАПІЙ ЖИТТЯ
Полінезійська Ноні
Сік Noni >>


Ocean 21
Ocean 21
СВІЖІСТЬ
первинного
Океану
Ocean 21 >>


Zen Thonic
Сік мангостину
СМАК СОНЦЯ
сік мангостину
мангостин >>


Liquid Chlorophyll
Рідкий хлорофіл
ЗЕЛЕНА КРОВ
рідкий
хлорофіл >>


Женский клуб
Замуж за 2 месяца
Пошаговое руководство
Смотри отзывы >>


Умови передруку материалів | Політика приватності
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
design by BINAR Design
Copyright© 2009-2019 Aleksandr Yezovit