Оскільки в процесах регулювання кров'яного тиску бере участь велика кількість нутрієнтів (вітамінів, мінералів, ензимів і т.д.), прийом цих компонентів у вигляді дієтичних добавок також допомагає нормалізувати артеріальний тиск. Далеко не всі ці речовини ви можете отримати в достатній кількості з продуктів харчування.
1. Кальцій і магній
Ці дві мінеральні речовини вже давно і незаперечно очолюють список нутрієнтів, необхідних для нормального тиску крові. Однак слід переконатися в тому, що ви приймаєте ці мінерали в органічній формі і в правильному співвідношенні 2:1. Інакше результат може бути протилежним.
2. Калій
Адекватне споживання калію з фруктів і овочів може знизити артеріальний тиск. На жаль, без достатньої кількості магнію калій в організмі не затримується. Калій і магній в правильному співвідношенні можна отримати з сучасних мультивітамінів. За наявності достатньої кількості калію і магнію в організмі, вони збільшують виведення натрію і сприяють зниженню кров'яного тиску.
3. Омега-3
Жирні кислоти Омега-3 можна отримати не тільки з риби, але і з дієтичних добавок, що містять високоякісний риб'ячий жир зі стандартизованим вмістом жирних кислот ЕПК і ДГК. Японські дослідження показали, що високе споживання Омега-3 знижує кров'яний тиск.
1000 мг риб'ячого жиру в день зменшує ваші шанси на серцевий напад або інсульт на 30% і допомагає підтримувати нормальний рівень кров'яного тиску.
4. Вітамін Е
Людям з високим кров'яним тиском слід збільшити денне споживання вітаміну Е. Дослідження показують, що поступове збільшення протягом місяця дози вітаміну Е може призвести до зниження артеріального тиску.
Прийом 400-600 М.О. вітаміну E в день може знизити ризик смерті від серцевих захворювань, включаючи інфаркти, у жінок у віці 65 років і старше. Натуральний вітамін Е, що містить гамма-токоферол і токотрієноли, забезпечує більш високий рівень захисту, ніж синтетична форма, яка використовувалася в деяких дослідженнях вітаміну Е.
5. Вітамін С
Недавні дослідження показали, що вітамін С може захистити від підвищення артеріального тиску. Вчені виявили, що рівні вітаміну C в крові обернено пропорційно пов'язані як з систолічним, так і діастолічним артеріальним тиском у молодих жінок.
Прийом 500-1000 мг вітаміну С в день покращує функцію судин, знижує за місяць систолічний артеріальний тиск на 9% і допомагає запобігти потовщенню стінок кровоносних судин.
6. Коензим Q10
CoQ10 значно знижує систолічний та діастолічний артеріальний тиск і допомагає роботі серцевого м'яза. Прийом 100 мг CoQ10 в день зменшує м'язові болі і слабкість, пов'язані з прийомом статинів (ліків для зниження рівня холестерину).
7. Фолієва кислота
Фолієва кислота належить до вітамінів групи В; вона необхідна для утворення червоних кров'яних тілець. Прийом фолієвої кислоти допомагає знизити кров'яний тиск у деяких людей, можливо, за рахунок зниження підвищеного рівня гомоцистеїну.
8. Селен
Селен разом з вітаміном Е допомагає зберегти еластичність стінок судин. Він також підвищує витривалість серцевого м'яза і покращує його кровопостачання. Без селену не виробляються простагландини, які захищають від підвищення кров'яного тиску.
9. Хром
Хром знижує рівень жирів і холестерину в крові, а також і артеріальний тиск. Він також стабілізує рівень цукру в крові і зменшує резистентність до інсуліну.
10. L-аргінін
Окис азоту, що утворюється з аргініну, розслаблює артерії і тим самим забезпечує кращий кровотік. Аргінін допомагає при хворобах, пов'язаних з порушеннями кровообігу: коронарній хворобі серця і гіпертонії, а також при порушеннях мозкового кровообігу.
11. 3-N-бутил-фталид
Добова доза 3-N-бутил-фталиду еквівалентна чотирьом стеблам селери. 3-N -бутил-фталид знижує кров'яний тиск в середньому на 13 відсотків.
12. Альфа-ліпоєва кислота та ацетил-L-карнітин
Дослідники з Національного інституту здоров'я США виявили, що ці дві речовини спільно покращують функцію ендотеліальних клітин в стінках крово-носних судин. Альфа-ліпоєва кислота та ацетил-L-карнітин допомагають зменшити пошкодження мітохондрій клітин і відновити нормальний тонус кровоносних судин, що дозволяє їм розслабитися .
Дослідження показало, що у людей, які приймали 200 мг альфа-ліпоєвої кислоти і 500 мг ацетил-L-карнітину протягом восьми тижнів, збільшувався просвіт плечової артерії на 2,3%. При цьому у пацієнтів з високим артеріальним тиском тиск знижувався в середньому від 151 до 142 мм рт.ст.
|