ГоловнаВідіслати повідомленняENGRUS


Контакт




ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Онлайн презентация CaliVita International
CaliVita на екрані
кліпи, ролики, комікси
CaliVita Video >>


Здоров'я по мірці
Здоровье по мерке
Ми на Facebook
JOIN >>

Гіпертонія і дієта



<< До початку статті "Як "з'їсти" гіпертонію"

Що ви знаєте про гіпертонію?
     Чого вам не скаже лікар
     Що таке DASH-дієта?
     Солити чи не солити?

Які продукти допомагають знизити
     тиск?
     Добавки, які вам допоможуть
     Рослини-цілителі



Що таке DASH-дієта?

За результатами наукових досліджень був розроблений дієтичний підхід до проблеми підвищеного тиску - так звана DASH-дієта, або план "Стоп-гіпертонія". Зрозуміло, що якщо причиною гіпертензії у вас є, наприклад, захворювання нирок, то без відповідного лікування ви все одно не обійдетеся.

Слід також враховувати, що, оскільки гіпертонія є, як було сказано, багатофак-торним синдромом, одна тільки дієта, швидше за все, не зможе знизити тиск або запобігти гіпертонії. Необхідно поєднувати її з іншими діями, такими як:

- помірні фізичні навантаження (не менше 30 хвилин кожен день протягом більшої частини тижня);
   - підтримання оптимальної ваги;
   - помірність у вживанні алкоголю;
   - відмова від куріння.

В загальних рисах, основою DASH-дієти в значній мірі є здорові продукти харчування. Вуглеводи ви повинні отримувати з цільного зерна, а не з цукру і солодощів. Білки - з горіхів, бобів і білого м'яса, рідше - з червоного м'яса. Дозволяються молочні продукти з низьким вмістом жиру та знежирені. У дієті домінують овочі та фрукти як джерело поживних речовин, особливо тих, які активно беруть участь в зниженні кров'яного тиску (кальцій, калій, магній, білки і клітковина).

DASH-дієта різко обмежує (або навіть виключає) вживання продуктів, які, як відомо, підвищують кров'яний тиск: натрію (повареної солі), цукру, трансжирів і насичених жирів, кави та інших напоїв, що містять кофеїн.

Обмежується також алкоголь (до 200 г сухого червоного вина в день) і вживання хліба (до 200 г на день, краще житнього). До продуктів, які слід вживати помірно, відносяться також картопля, квасоля, боби та горох.

DASH-дієта не містить конкретних рецептів страв, а лише визначає кількість порцій продуктів з кожної групи у вашому щоденному меню. Розмір цих порцій, звичайно, залежить від загальної кількості калорій, які ви повинні щодня отримувати. Перед тим, як звернутися до DASH-дієти, ви повинні визначити необхідну калорійність свого раціону, в залежності від віку та рівня фізичної активності.



Солити чи не солити?

Суттєвою особливістю DASH-дієти є мінімальне вживання солі - верхня допустима доза (по натрію) становить 1500 мг на день. Це пов'язано з тим, що надлишок натрію викликає затримку води в організмі, а це підвищує артеріальний тиск.

Що таке 1500 мг натрію? Це 3,87 г кухонної солі - тобто, половина чайної ложки (без "гірки"). Начебто має вистачити для того, щоб їжа не була прісною. Однак ...

Всі оброблені продукти містять масу солі. У базі з 600 видів продуктів, у яких визначено вміст натрію, немає жодного, де б на 100 г продукту було менше 1 грама натрію. Лідирують м'ясні продукти - салямі (2260 мг), сирокопчена ковбаса (1900 мг), грудинка (1600), варено-копчені ковбаси (1544). Навіть у сардельках міститься 1150 міліграмів натрію. Сири містять 1100-1700 мг натрію, соуси (чилі і кетчуп) відповідно 1338 і 1114, гірчиця - 1267 міліграмів.

Чомусь після цього стає не дивно, що за статистикою, опублікованою в New England Journal of Medicine, середній американець з'їдає в день 10,4 г солі, а американка - 7,3 грама. Ну, дійсно, якщо людина в день з'їдає близько кілограма їжі, в тому числі хоча б 30% - це продукти з вищезгаданого списку, то вже за рахунок цього вона отримує мінімум 3 грами натрію, що еквівалентно 7,7 г солі! Це вже чайна ложка, а все інше - це те, чим ви посолите зверху.

Так що, якщо ви хочете сісти на DASH-дієту, почніть з того, що не купуйте жодного продукту, який пройшов кулінарну обробку! Кисла перспектива, чи не так? Ну, я вам її трішечки підсолоджу.

Сіль, на відміну від цукру, не такий вже "білий ворог", яким її останнім часом іноді представляють. Зрештою, людство вживає сіль вже 8000 років. Біда в тому, що в наш час жителі "розвинених країн" отримують 75% солі із перероблених продуктів. І "підсіли" на них так, що проста їжа вже не сприймається без додавання солі, спецій або соусів.

А натрій сам по собі для організму нешкідливий. Навпаки, натрій, разом з калієм і кальцієм, відноситься до числа найважливіших мінеральних речовин в нашому тілі. Ці мінерали містяться у великих кількостях у всіх клітинах нашого тіла і регулюють найважливіші обмінні процеси. У тілі дорослої людини вагою 70 кг міститься 55-60 грамів натрію.

"Соляна проблема" полягає в тому, що у багатьох процесах мінерали беруть участь парами. Так, кальцій і магній в організмі повинні знаходитися у співвідношенні 2:1, і відкладення кальцієвих солей означає не те, що у вас надлишок кальцію, а навпаки, що вам не вистачає магнію.

Так само натрій і калій в парі регулюють водний обмін між клітиною і міжклітинним середовищем (калій-натрієвий насос). Калій в основному сидить всередині клітин, натрій - в інтерцелюлярній рідині. Надмірне надходження натрію порушує баланс, і тут є два шляхи для регулювання: перший - це збільшити виділення натрію з організму, і другий - збільшити надходження калію.

Надлишок натрію в організмі, як правило, виникає не тільки через надмірне споживання солі, але і через недостатній обсяг сечі. Тому рекомендація випивати 2 літри води в день дуже правильна і обґрунтована. Є просте правило: на кожен прийнятий грам натрію ви повинні випивати літр води. Порахуйте свій "сольовий раціон" і дійте відповідно.

Калію в день людині потрібно близько 2-х грамів. Вважається, що звичайна їжа це забезпечує. Чи так це, чи ні, сказати складно, оскільки найбільша кількість калію міститься в білих грибах, сої й інших бобових, а також в шпинаті. Для гарантії приймайте мультивітаміни: сучасні формули в обов'язковому порядку містять калій, а от натрій в них не міститься.

Я думаю, такий підхід підніме ваш "соляний поріг" до прийнятного рівня, так що, якщо ви не будете їсти одну тільки салямі і запивати кетчупом, особливо тремтіти над кожною дрібкою солі вам не доведеться. З одним застереженням: це не відноситься до людей, чутливих до солі, коли будь-яка кількість натрію понад мінімально необхідну для організму може призвести до підвищення тиску. І в кожному разі - краще недосолити, ніж пересолити.

Читати далі >>

[1]   2   [3]

ТЦ "Планета Здоров'я"
http://www.bad.if.ua/
Додано: листопад 2012

При передруку активне посилання на джерело обов'язкове

До каталогу >>
     До змісту розділу >>




Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі КАТАЛОГ ПРОДУКТІВ
До каталогу

Харчування по групі крові, дієтичні добавки до їжі Для вашої групи крові
Харчування за групою крові та адресні біодобавки для вашого генотипу.
Докладніше

Антипаразитні препарати та комплекси БАД проти паразитів
Натуральні безпечні препарати широкого спектру діі
Докладніше

Добавки до фітнес програм для ефективного схуднення Худнути не шкідливо
Наші продукти допоможуть вам схуднути природним способом.
Докладніше
CaliVita® International:




Анонс
Акції CaliVita
Новини глобальної мережі
Нові продукти
Нова серія "CaliClean"
Рекомендації щодо застосування БАД
Бібліотека
Фітопедія
Статті про здоров'я
Школа успіху
Форум
 
Онлайн-тест
Діагностика онлайн
Яких вітамінів
не вистачає
вашому організму?


Vital 0,A,B,AB
Vital
ЕКСКЛЮЗИВ
мульти
комплекси
для кожної

групи  крові
Vital >>


Super Mega 50
Super Mega 50
СИЛА ЖИТТЯ
для дорослих
і спортсменів >>


Full Spectrum
Full Spectrum
Мультивітаміни
для підлітків
і дорослих
Full Spectrum >>


Женский клуб
Замуж за 2 месяца
Пошаговое руководство
Смотри отзывы >>


Умови передруку материалів | Політика приватності
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
design by BINAR Design
Copyright© 2009-2019 Aleksandr Yezovit