Ви, напевно, вже знаєте про нові відкриття, що стосуються важливої ролі вітаміну D для нашого організму. Крім міцності кісток і м'язів, здоров'я імунної системи та розумової активності, підтримання оптимального рівня вітаміну D може допомогти вам уникнути широкого спектру хронічних проблем зі здоров'ям та прожити більш довге та здорове життя.
Сумним фактом, однак, є те, що у більшості з нас рівень вітаміну D критично низький, тому що ми надто мало часу проводимо на відкритому повітрі. І коли ми виповзаємо на сонечко, то робимо все, щоб "захистити" себе від його руйнівної дії.
На жаль, незважаючи на те, що ми отримуємо все більше нової інформації про роль вітаміну D для підтримки оптимального здоров'я, за оцінками експертів, до 75% всього дорослого населення має низький вміст вітаміну D у крові. Більшість людей робить помилку, вважаючи, що отримують достатньо вітаміну D, хоча 90 шансів зі 100 за те, що це не так. Справа в тому, що якщо ви не вживаєте заходів для підтримки нормального рівня вітаміну D, то, швидше за все, ви страждаєте на його дефіцит.
У полоні D-дефіциту
D-гіповітаміноз став глобальною епідемією з однієї простої причини: люди не одержують достатньо сонячного світла. Організм людини виробляє вітамін D лише у відповідь на ультрафіолетове випромінювання сонячного спектру. У той час як наша фізіологія розрахована на часте перебування на відкритому повітрі, багато людей проводять більшу частину дня у приміщенні.
Ультрафіолетові промені не проникають крізь скло, тому навіть якщо ви знаходитесь на сонячній стороні будівлі або в автомобілі, вітамін D у вас не виробляється.
Крім того, виробіток вітаміну D слабшає з віком, тому те, що люди стали жити довше, одночасно означає, що все більше людей відчуває глибокий дефіцит вітаміну D.
Дезінформація, що розповсюджується протягом багатьох років медициною про небезпеку передозування вітаміну D, а також посилена реклама сонцезахисних кремів створили сонцю "образ ворога". Косметологи запевняють нас, що сонячні промені дуже шкідливі для шкіри, і виходити на яскраве сонце без сонцезахисного крему небезпечно. Однак останні дослідження показали, що сонцезахисні креми суттєво знижують здатність організму виробляти вітамін D під впливом сонячних променів.
Дійсно, у всьому має бути міра, тому експерти нині рекомендують щодня проводити певний час на сонці без сонцезахисного крему. Проте для більшості людей проблема полягає в тому, що вони просто не в змозі достатньо часу проводити на відкритому повітрі.
Дефіцит вітаміну D може протікати безсимптомно до певного часу, але коли він прогресує, то часто викликає депресію, когнітивні проблеми, хронічні болі, ослаблення кісток і зниження імунітету. Ще більш тривожним є те, що, за результатами досліджень, низький рівень вітаміну D пов'язаний із підвищеним ризиком розвитку серйозних захворювань, які можуть призвести до передчасної смерті.
На жаль, багато людей похилого віку приймають "коктейль" з фармацевтичних препаратів, замість того, щоб просто заповнювати дефіцит поживних речовин. Якщо регулярні ходіння по лікарях не допомагають вирішити ваші проблеми, не виключено, що просте підвищення рівня вітаміну D у вашому організмі може стати природними ліками, які вам допоможуть.
Тиха епідемія
Чи знаєте ви, що щорічно 20 жовтня відзначається Всесвітній день остеопорозу? Цього дня щороку нам нагадують про те, як важливо зберегти здоров'я кісток та запобігти ризику розвитку цієї страшної хвороби.
Остеопороз часто називають "мовчазною хворобою", оскільки він практично не має симптомів на ранній стадії. Якщо ж хворобу не лікувати, то скелет стає крихким та слабким, що збільшує ризик виникнення переломів кісток.
У всьому світі одна з трьох жінок у віці після п'ятдесяти років і один чоловік з п'яти того ж віку страждають від переломів через крихкість кісток.
У людей старше 65 років ризик переломів зростає на 20%, й у одному з трьох випадків ці переломи трапляються неодноразово. Більше того, один із трьох людей похилого віку з переломом шийки стегнової кістки стає фізично неповноцінним, а один із п'яти помирає протягом року з моменту такого перелому.
Без додаткового прийому вітаміну D зберігається підвищений ризик переломів. Вітамін D грає ключову роль у структурі наших кісток. Він сприяє проникненню кальцію в кістки, тому важливо забезпечити свій організм необхідною кількістю вітаміну D. Це важливо і для правильного розвитку кісткової системи у молодих людей, і для уповільнення розвитку остеопорозу у похилому віці.
Головний вітамін осені
При нестачі вітаміну D знижуються ресурси опірності організму, зростає ризик застудних захворювань та загострюється перебіг хронічних хвороб, особливо у міжсезоння. Таку інформацію отримано нещодавно від датських учених.
Проведені в Копенгагенському університеті дослідження показали, що вітамін D активізує діяльність імунних Т-клітин, які забезпечують захист проти вірусних інфекцій та патогенних організмів. Результати цієї роботи підтверджують раніше висловлене японськими вченими твердження, що вітамін D може грати навіть більшу роль у зміцненні імунітету та профілактиці простудних захворювань, ніж вітамін С. |
Вихід тільки один
Є лише два способи отримати вітамін D у кількості, необхідній для оптимального здоров'я: сонце та вітамінні добавки. Ви не зможете отримати його з їжі, незважаючи на всі запевнення виробників молочних продуктів. Насправді, хоча більшість молочних продуктів збагачені вітаміном D, його там занадто мало, щоб це мало якесь значення.
Так що для більшості людей, яким не пощастило працювати на відкритому повітрі, прийом вітаміну D є обов'язковим. В принципі, ви можете, напевно, перевірити свій рівень вітаміну D лабораторним аналізом, але навряд чи вам варто чекати на результат, щоб почати його підвищувати. Вітамін D є одним із найменш токсичних речовин, його ніколи не буває надто багато. Суть у тому, що краще перестрахуватись, ніж потім рвати на собі волосся.
В аптеках найчастіше ви знайдете вітамін D2, який є синтетичною формою вітаміну D. Чому? Фармацевтичні компанії не можуть запатентувати природні сполуки, тому для того, щоб заробити гроші, вони повинні створювати та просувати синтетичні аналоги - навіть якщо вони виявляються менш ефективними, ніж натуральні речовини.
Якщо лікар випише вам рецепт на синтетичний вітамін D, не думайте, що якщо лікар це прописує, то це діє найбільш ефективно! Дослідження переконливо показали, що вітамін D2 гірше засвоюється і менш ефективний, ніж природна форма D3. До речі, для збагачення молочних продуктів також використовується синтетичний вітамін D.
Найкращим варіантом для вас буде приймати вітамін D3, також відомий як холекальциферол. Ця натуральна форма вітаміну D краща в усіх відношеннях.
Більшість людей, які приймають вітамін D, отримують дуже малі дози, тому що в даний час рекомендованою денною нормою (RDA) вважається лише 400 МО (міжнародних одиниць). Однак більшість фахівців вважає цю кількість абсолютно неадекватною.
Незважаючи на численні звернення вчених і лідерів охорони здоров'я, офіційні органи завзято відмовляються збільшити RDA, наражаючи тим самим мільйони людей на зайвий ризик. Причини цього невідомі, але багато хто вважає, що тут відіграє роль сильний вплив лобі харчової та фармацевтичної промисловості.
Більшість експертів сходяться на думці, що RDA слід збільшити принаймні втричі, тобто дорослі люди повинні отримувати щонайменше 1200 МО вітаміну D3 на день, щоб уникнути дефіциту та забезпечити оптимальне здоров'я.
Вітамін D: один у полі не воїн
Я сподіваюся, ви зрозуміли, чому важливо додатково приймати вітамін D3. Не менш важливо отримувати достатню кількість поживних речовин, які забезпечують оптимальне використання вітаміну D організмом.
Ось головні партнери вітаміну D:
- Магній: бере участь у кожному етапі метаболізму вітаміну D. Достатня кількість магнію має вирішальне значення для ефективного використання вітаміну D.
- Цинк: До складу клітинних рецепторів вітаміну D входить молекула цинку, яка необхідна для абсорбції вітаміну D. За відсутності цинку вітамін D не зможе потрапити до клітини.
- Вітамін C: Вітаміни С і D працюють синергічно в багатьох процесах, що забезпечують функцію імунної системи та загальний рівень антиоксидантного захисту.
- Бор: Необхідний для швидкої дифузії вітаміну D через клітинні мембрани. Дефіцит бору може спричинити низький рівень вітаміну D.
- Вітамін K2: Спільно з вітаміном D забезпечує, щоб кальцій відкладався в кістковій тканині, а не на стінках кровоносних судин.
Енергія сонця для всієї родини
Якщо ви шукаєте препарат вітаміну D у натуральній формі та оптимальному дозуванні, зверніть увагу на препарат D-drops. Це натуральний продукт, отриманий із тріскового жиру.
Він має дозатор, тому ви можете накрапати будь-яку дозу, яку бажаєте. Одна крапля містить 400 МО вітаміну D3, а три краплі, відповідно, 1200 МО, що є, за останніми даними, оптимальною добовою дозою.
Якщо приймати три краплі на день, то для однієї людини флакончика ємністю 30 мл вистачить на 10 місяців, а для сім'ї з трьох осіб - на три місяці. Це саме те, що прийнято називати "сімейним продуктом"!
Але компанія CaliVita пропонує ще вигідніший варіант, при якому вся ваша родина буде цілий рік забезпечена вітаміном D! Це акція під назвою "сімейний набір D-drops": замовляючи його, ви платите за 3 пляшечки, а отримуєте 4 – четверту пляшечку ви отримуєте безкоштовно!
Ось і рахуйте: якщо для вашої родини однієї пляшечки вистачає на 3 місяці, то на скільки вистачить чотирьох? В результаті ваша сім'я цілий рік буде забезпечена вітаміном D, та ще ви на цьому пристойно заощадите, і навіть більше, ніж ви думаєте... Я маю на увазі той факт, що "сімейний набір D-drops" ви можете отримати по дисконтній ціні, яка нижча за продажну на 25%!
А як же бути із синергістами вітаміну D, які необхідні для його повноцінної роботи? Перші три компоненти ви знайдете в будь-яких якісних мультивітамінах, які так і так необхідно приймати, якщо ви дійсно дбаєте про своє здоров'я.
Що стосується бору і вітаміну К - тут рішення потрібно приймати індивідуально, тому що не всі потребують їх додаткового прийому. Бор міститься в мультивітамінах для спортсменів Super Mega 50, комплексах по групі крові Vital 0,A,B,AB, а також у жіночому комплексі Menopausal Formula, з урахуванням того, що в клімактеричний період зростає небезпека остеопорозу.
Вітамін К широко поширений у харчових продуктах і відрізняється термостабільністю, тому його дефіцит зустрічається в основному при порушенні всмоктування у шлунково-кишковому тракті через дисбактеріоз або інші захворювання кишечника, а також при ураженнях печінки.
Тому найкращим засобом для забезпечення нормального рівня вітаміну К в організмі буде підтримка здорової мікрофлори кишечника. Слід враховувати, що з продуктів харчування ми отримуємо лише вітамін К1, а вітамін К2 виробляється кишковими бактеріями, тому при нормальному стані мікрофлори жодних зовнішніх джерел не потрібно.
Ця стаття має інформаційний характер, вона не замінює відвідування лікаря чи консультацію спеціаліста.
|
Тест вітамінодефіциту
300 симптомів, представлених в тесті, допоможуть визначити дефіцит 50 вітамінів і мінералів.