Коензим Q10 - подарунок людству
Можливо, вам не доводилося чути про коензим Q10, кофермент Q10, убіхінон або вітамін Q. Поки що ця речовина відома далеко не всім. Але обов'язково стане відома. Вчені вважають, що коензим Q10 - це один з найкращих антиоксидантів, він здатний відсунути старість і попередити або вилікувати пов'язані з нею хвороби, наприклад, захворювання серця.
Цю речовину природним чином виробляє наш власний організм. Вона міститься також і в ряді продуктів харчування, особливо в морепродуктах, а також випускається у вигляді добавок до звичайної їжі.
Поки ще точно невідома величина потреби організму в коензимі Q10, але твердо встановлено, що, приймаючи додаткову кількість убіхінону, можна уповільнити старіння і навіть продовжити термін життя. Якщо вашому організму не вистачає коензиму Q10, ймовірно, ваше тіло старіє занадто швидко.
На жаль, приблизно з двадцятирічного віку виробіток коензиму Q10 в організмі починає падати, істотно послаблюючи організм вже в середньому віці. Після п'ятдесяти його вже виробляється так мало, що цим можна пояснити різке зростання при наближенні старості числа випадків дегенеративних захворювань серця. Саме в той час, коли коензим Q10 особливо необхідний, щоб боротися з хворобами, організм відчуває його нестачу. Найбільш розумне рішення - приймати біодобавки з убіхіноном.
Як вважає професор Ентоні Ліннейн з Центру молекулярної біології Моунашского університету (Австралія), препарати коензиму Q10 будь-якій людині старше п'ятдесяти полегшать наслідки процесу старіння і допоможуть впоратися з віковими захворюваннями.
Основна функція коензиму Q10 у нашому організмі - це забезпечення енергією всіх клітин тіла. Крім того, він має потужну антиоксидантну дію - захищає жирні кислоти від окислення вільними радикалами і стабілізує клітинні мембрани, тим самим забезпечуючи протікання процесів обміну, життєво важливих для клітин.
У першу чергу коензим Q10 необхідний серцевому м`язу, енергетичні витрати якого особливо великі. Безліч досліджень у всьому світі підтвердили лікувальний ефект коензима Q10 при кардіоміопатії, застійній серцевїй недостатності, пролапсі мітрального клапана і гіпертонії. Відмічені випадки, коли прийом цієї поживної речовини людьми, які потребували пересадки серця, настільки поліпшував їх стан, що хірургічного втручання вже не було потрібно.
Безліч даних, опублікованих в наукових журналах, підтверджує прекрасну дію коензиму Q10 при його застосуванні для лікування багатьох захворювань серцево-судинної системи, причому він не має жодних побічних дій. Близько 85% гіпертоніків, при щоденному прийомі 60-100 мг коензиму Q10, відмовилося від препаратів, що знижують тиск. Це особливо важливе ще й тому, що при атеросклерозі нерідко бувають ускладнення у вигляді діабету, а коензим Q10 знижує вміст цукру в крові і допомагає скиданню зайвої ваги. Відомо, що гладкі люди більш схильні до ризику як діабету, так і серцевих захворювань, а недавно було виявлено, що приблизно у половини з них є нестача коензиму Q10.
Зниження рівня коензиму Q10 в організмі сильно впливає і на схильність до онкологічних захворювань, що встановлено при обстеженні ракових хворих і підтверджено дослідженнями на тваринах. На думку доктора Р. Аткінса, прийом коензиму Q10 має стати невід'ємною частиною терапії раку. Як і багато інших антиоксидантів, коензим Q10 надає нові сили імунній системі для боротьби із злоякісною пухлиною.
Здатність убіхінону стимулювати імунітет пояснює і його ефективність у лікуванні пародонтозу, підтверджену незалежними клінічними випробуваннями. Тому він також може доповнювати програми лікування синдрому хронічної втоми, і можливо, навіть СНІДу. Коензим Q10 - це потужний засіб для боротьби зі втомою, що випливає з його ролі енергізатора організму. Це особливо важливо для спортсменів, наприклад, марафонців і десятиборців, які переносять тривалі аеробні навантаження.
Нещодавно встановлено, що коензим Q10 бере участь у процесі утворення мелатоніну - гормону, який регулює життєві ритми всього організму. Підтримувати високий рівень мелатоніну в організмі вкрай важливо, оскільки без нього імунна система стає "сліпа" до збудників захворювань, що, мабуть, і пояснює виникнення "вікових хвороб". Не дивно, що такий широкий спектр впливу коензиму Q10 на людський організм дав привід лікарям назвати біологічно активні добавки з убіхіноном "подарунком людству".
Заслужений лікар України Олександр Володимирович Хом'як, який більше п'яти років досліджував можливості застосування коензиму Q10 при лікуванні кардіологічних хворих, повідомляє про 137 випадків застосування препаратів коензиму Q10 при лікуванні таких захворювань, як ішемічна хвороба серця, кардіоміопатії, кардіосклероз і вроджені вади серця. В залежності від діагнозу (а також і можливостей пацієнта) застосовані лікувальні дози становили від 30 до 90 мг CoQ10 на день. Хоча доктор Аткінс рекомендує мінімальну терапевтичну дозу 60 мг, навіть менші дози виявилися достатніми для прояву позитивного впливу коензиму Q10 на перебіг хвороби, що підтверджувалося як суб'єктивними, так і об'єктивними показниками (ЕКГ, ЕхоКГ, тонометр, аускультація та ін).
У своєму висновку про ефективність застосування коензиму Q10 доктор Хом'як пише:
"Відомий американський лікар доктор Роберт Аткінс в розділі своєї книги, присвяченому коензиму Q10, висловився так: "Я абсолютно не можу зрозуміти, чому коензим Q10 не прописують в обов'язковому порядку всім пацієнтам-сердечникам". Я повністю згоден з доктором Аткінсом, оскільки у своїй кардіологічній практиці неодноразово спостерігав позитивні результати застосування коензиму Q10 як доповнення до медикаментозного лікування при найрізноманітніших захворюваннях серцево-судинної системи".
Ця стаття має інформаційний характер, вона не замінює відвідування лікаря чи консультацію спеціаліста.
|