"Нормальну кількість мінералів і вітамінів людина ніколи не отримує з їжею."
Д-р Роберт Аткінс (США)
"У нашій їжі ніколи не вистачає необхідної кількості мікроелементів і вітамінів... Справа не в тому, що люди їдять, а навіть більше в тому, чого вони не їдять..."
Академік Покровський

Методика досліджень

Вивчення ефективності препаратів CaliVita International проводилося з 1.02.2003 р. по 1.02.2004 р. (1 рік). Препарати призначалися (в основному) хворим кардіологічного профілю, хоча, за наявності у них супутніх захворювань (діабет, тиреотоксикоз, мікседема, ожиріння, остеохондроз і прояви больового синдрому або дисциркуляторної енцефалопатії) - одночасно проводилося лікування і супутніх захворювань.

При цьому:

1. Біодобавки CaliVita призначалися не при гострих (!), а при хронічних кардіологічних захворюваннях, або при затяжному перебігу їх загострень (ІХС, гіпертонічна хвороба (ГХ), стенокардія, хронічний інфекційно-алергічний міокардит, кардіоміопатії, затяжні пароксизми порушень ритму серця, стабльні чи транзиторні блокади серця (поздовжні чи поперечні), хронічна серцева недостатність (ХСН) і таке інше (див. табл. №1 і №2).

2. Препарати CaliVita призначалися одночасно із тими медикаментами, які до цього хворі отримували, але без належного ефекту (в контрольній групі хворі отримували лише медикаменти, без препаратів CaliVita).

3. Завжди переслідувалась ціль - найбільш точно (по показаннях) підбирати хворим препарати, відповідно до наявних захворювань), щоб не допустити викривлень в показниках їх ефективності.

Результати оцінювались по:

1. Суб'єктивному статусу пацієнтів (покращання загального стану, зменшення чи зміна скарг...).

2. Об'єктивних критеріях:
     а) дані аускультації, тонометрії та ін.;
     б) ЕКГ (в динаміці);
     в) ЕхоКГ (по ФВ, в динаміці);
     г) лабораторні обстеження (біохімія крові, зокрема визначення холестерину, цукру, мікроелементів в крові).

1. Конкретизація ефективності дії препаратів CaliVita при кардіологічних захворюваннях

Коензим Q10

Найбільший досвід кардіологічного кабінету в застосуванні препаратів линійки Coenzyme Q10 (див. табл. № 1 и № 2).

Коензим Q10 необхідний для нормальної роботи серцевого м'яза

Коензим Q10 - один з найбільш важливих коферментів в нашому організмі, основна функція якого - постачання всіх клітин організму енергією, а тим самим - продовження житя клітин. Coenzyme Q10 (відомий ще під назвою "убіхінон") є каталізатором синтезу АТФ - універсального носія енергії в організмі. Крім того, CoQ10 підсилює дію інших ферментів і володіє потужною антиоксидантною дією, захищає від окислення ЛПНГ-холестерин низької густини, чим перешкоджає його відкладанню на стінках судин.

Являючись основним постачальником енергії для всіх органів нашого організму, коензим Q10 є необхідним в першу чергу для нормальної роботи серцевого м'язу, який завжди має найбільші витрати енергії в організмі. CoQ10 прискорює кровообіг, контролює постачання тканин киснем. В дозах 60-100 мг коензим Q10 знижує артеріальний тиск крові.

Тривалі спостереження однозначно довели, що хронічна серцева недостатність, коронарна хвороба і ризик виникнення інфаркту міокарду збільшуються не лише при високому АТ і ІХС, але і при тривалій недостачі коензиму Q10 в організмі. Недостача CoQ10 приводить до порушень в енергетичному балансі організму, що веде до різноманітних захворювань. Останні виникають навіть тоді, коли кількість коензиму Q10 в організмі знижується на 25% від норми.

Навіть при меншій нестачі CoQ10 спостерігаються порушення в роботі серця, кровоносної системи, з'являється високий АТ і інші захворювання. При вживанні коензиму Q10 значно покращується клінічний перебіг всіх захворювань серцево-судинної системи (див. табл. №1 і №2), підвищується толерантність до фізичних навантажень, збільшується вміст у крові простацикліну і знижується - тромбоксану.

Коензим Q10 синтезується в печінці. Основним джерелом його поповнення в організмі є ряд продуктів тваринного походження, зокрема: печінка, биче серце, лосось, сардини, гов'яже м'ясо, макрель. Проте, ці продукти протипоказані людям із підвищеним вмістом холестерину в крові, хворим із атеросклерозом та іншими захворюваннями, пов'язаними з порушеннями обміну речовин. Саме тому такі люди найбільш потребують надходження до організму коензиму Q10 в уже синтезованому виді, тим більше, що на відміну від інших ферментів (АТФ, кокарбоксилаза), CoQ10 добре засвоюється при внутрішньому прийомі. Головна перевага коензиму Q10 в тому, що він не викликає ніяких побічних дій (тоді як більшість серцевих препаратів мають, і, деколи, немало побічних дій).

Коензим Q10 захищає організм від різних захворювань, підсилюючи імунну систему, що робить його дуже важливим для профілактики і лікування цих же захворювань (діабет, ожиріння, рак, виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки, алергія, астма, легеневі захворювання, погіршення мозкової діяльності, хвороба Альцгеймера, пародонтоз, глухота, синдром хронічної втоми і т. ін., крім того, коензим Q10 показаний спортсменам для відновлення фізичної працездатності.

Згідно останніх даних, CoQ10 приймає участь в синтезі мелатоніну - одного з важливих гормонів, який підтримує біоритми людського організму (адаптоген).

Повний спектр ефективності коензиму Q10 на сьогоднішній день ще не виявлений. Виходячи з широкого діапазону впливу CoQ10 на організм, американські лікарі назвали цей препарат "подарунком людству".

Із практичного досвіду кардіологічного кабінету застосування коензиму Q10 в лікуванні

Відбір хворих

Практика використання коензиму Q10 в лікуванні ряду кардіологічних захворювань підтверджує явний позитивний результат, порівняно із контрольною групою хворих, в якій лікування проводилось без CoQ10 (тобто, лише одними медикаментами) - див. табл. №1 і №2.

Всього на протязі року (з 2.02.2003 по 2.02.2004) лікувалося CoQ10 137 хворих, з яких:

  • з ІХС (ішемічна хвороба серця) - 87 хв.;
  • з кардіоміопатіями (КМП) первинними - 11 хв.;
  • з метаболічними КМП (вторинними) - 26 хв.;
  • з інфекційним алергічним міокардитом - 7 хв.;
  • з вродженими вадами серця - 6 хв.

Тобто, найбільша кількість хворих (87) була із різними формами ІХС (див. табл.№1), зокрема:

І. Із стенокардією - 33 хворих,
ІІ. Із дифузним і постінфарктним кардіосклерозом - 54 хворих, із яких:
      1) з аритміями - 31 хв. (в т.ч. шлуночкова ЕХ - 10 хв., передсердна і супервентрикулярна ЕХ - 8 хв., миготлива аритмія - 9 хв., СССВ - 4 хв.).
   Із числа хворих з аритміями (в групі хворих з ІХС) окремо вивчався ефект лікування хворих з пароксизмальними порушеннями ритму (11 хв. із числа всіх 31 аритмій).
      2) з блокадами серця (всього 14 хворих), в т.ч. :
         а) транзиторними блокадами - 8 хв. (з них з блокадами ніжок ПГ - 5 хв., з a/v блокадами - 3 хв.)
         б) стабільними (постійними) блокадами - 6 хв. (з них з блокадами ніжок ПГ - 4 хв., з a/v блокадами - 2 хв.)
      3) із хронічною серцевою недостатністю - 9 хворих.

Загальний результат

Ефективність CoQ10 при лікуванні відібраних кардіологічних захворювань слідуючий (див. табл. №1, графа "Всього"):

  • покращання по ЕКГ - 95 хв. із 137 (69,3%);
  • покращання по ЕхоКГ (ФВ) - 83 хв. із 137 всіх (60,6%);
  • зменшення частоти приступів стенокардії - 20 хв. із 33 всіх (60,6%);
  • відновлення N ритму при аритміях - 27 хв. із 70 всіх (35,7%);
  • відновлення провідності при блокадах серця (всіх нозологій) - 11 хв. із 36 всіх (31,1%);
  • зменшення хронічної серцевої недостатності (у хворих всіх нозологій) - 11 хв. із 36 всіх (30,5%);
  • покращання загального стану у хворих після прийому CoQ10 - 112 хв. із 137 всіх (81,8%).

Аналогічно, позитивними є показники ефективності від застосування коензиму Q10 окремо при кожному з наведених в табл. №2 кардіологічних захворювань.

Ефективність лікування CoQ10 оцінювалась не раніше, ніж через 3-4 тижня прийому препарату. Дози CoQ10 назначалися 1(2) капс. (тобто 10-20 мг) х 3 рази на день (в залежності від можливостей хворих).

Виходячи з наведених переконливих даних ефективності коензиму Q10 в лікувальній практиці кардіологічного кабінету ЦРБ (див. табл. №1, №2), я із беззаперчною впевненістю практика лікаря-кардіолога підтримую справедливе незадоволення д-ра Р. Аткінса (США):

"Я зовсім не можу пояснити, чому коензим Q10 не прописують в обов'язковому порядку всім пацієнтам-сердечникам."

Читати далі >>

1   [2]    |   Нагору >>
Додано: серпень 2009
При передруку посилання на джерело обов'язкове

 

Тест вітамінодефіциту

300 симптомів, представлених в тесті, допоможуть визначити дефіцит 50 вітамінів і мінералів.

Далі >>

Клубний прайс-лист

Дисконтні ціни для членів Клубу CaliVita. Знижка 25% від роздробу!

Далі >>

Зробити замовлення

Купуйте продукти CaliVita онлайн з поштовою доставкою по Україні.

Далі >>