Вогонь по своїх

Широке поширення алергічних захворювань зробило їх глобальною медико-соціальною проблемою. Алергічними захворюваннями страждає більше 20% населення планети, причому щороку кількість алергопатологій повсюдно зростає. У масштабах планети алергічний риніт долає кожну третю людину, а кожен десятий страждає на бронхіальну астму.
Тому фахівці кажуть про епідемію алергії, що охопила більшість країн світу, яка до того ж виявляє тенденцію до зростання в нинішньому столітті, так що дехто називає XXI століття "століттям алергії". Причому, як зазначено за останні 30 років, кожні 10 років кількість алергічних захворювань зростає в 2 рази.
При всьому цьому, однозначної картини етіології алергічних захворювань на сьогоднішній момент медична наука не дає. Тобто, є загальне уявлення про те, що алергічна реакція є відповіддю імунної системи на потрапляння в організм чужорідних білків-алергенів, але чому якесь певна речовина, абсолютно нешкідлива для інших людей, для конкретної людини раптом виявляється алергеном, не скаже жоден фахівець. Хоча механізм алергічної реакції цілком встановлений.
В організмі людини є так звані "огрядні клітини" (мастоцити, лаброцити) - спеціалізовані імунні клітини сполучної тканини, аналогами яких є базофіли крові. Ці клітини присутні у всіх органах, де є сполучна тканина, їх функція полягає у виробленні антитіл на чужорідні білки. Алергени і являють собою такі білки.
Якщо будь-який алерген, наприклад, молочного білка (молоко становить 90% всіх випадків харчової алергії) входить в зіткнення з мастоцитом, клітина одразу ж виробляє антитіло - імуноглобулін Е (IgE), специфічний для цього білка. Але при первинному потраплянні алергену та утворенні антитіл до нього алергічна реакція не наступає, а відбувається так звана сенсибілізація організму до даного антигену.
Ось нехай цей же алерген спробує потрапити в сенсибілізований організм повторно - тільки тоді моментально виникне алергічна реакція. Мастоцити відразу ж починають виділяти гістамін, який викликає всі алергічні прояви - і кропивницю, і набряклість, і свербіж, і все це разом; і навіть знижує увагу. Тут вже доводиться йти в аптеку і купувати антигістамінний препарат.
На поверхні кожного мастоцита одночасно присутні IgE, чутливі до різних антигенів - від 5000 до 500 000 молекул IgE на поверхні кожної гладкої клітини! По суті, це індикатори наявності в організмі білків, які імунна система визнала ворожими. Огрядні клітини хворих на алергію несуть на собі набагато більше молекул IgE, ніж у здорових людей. Кількість антитіл на поверхні огрядних клітин залежить від рівня IgE в крові.
По-грецьки "алергія" означає "дія по-іншому". Алергія - це помилкова дія імунної системи, її розлад, захворювання. Якщо уявити собі імунну систему як прикордонний заслін, то алергія - це вогонь по своїх. Алергічна реакція виникає тому, що імунна система починає реагувати на нешкідливі білки, як на небезпечні для організму речовини.
Треба розрізняти алергічну реакцію і псевдоалергічну. Такі ж прояви, як і при алергії - набряклість, почервоніння, головні болі, розлад кишкового тракту, - можуть бути викликані непереносимістю певних продуктів, головним чином, харчових.
Для зняття алергічної реакції необхідно придушити вироблення гістаміну, так як саме він викликає набряклість, почервоніння та інші алергічні прояви. Потрібно також запобігти вхід гістаміну в клітини - заблокувати гістамінові рецептори. Для цього призначають антигістамінні препарати - димедрол, кларитин.
Однак є чимало і натуральних засобів, які не гірше виконують це завдання, не викликаючи побічних ефектів, таких, як, наприклад, сонливість та апатія після прийому димедролу. І якщо ви страждаєте сезонної алергією, то ці засоби слід приймати заздалегідь.
До таких натуральних засобів належать вітамін С (С 1000 Plus, С 300 Plus, С Plus), коензим Q10, комплекси, що містять гінкго білоба (q-Protect, Mega q-Protect), імунокоректори (ImmunAid, Polinesian Noni), травні ензими Papaya Plus, Digestive Enzymes.
При алергії завжди слід приймати мінеральні комплекси, що містять кальцій, магній, цинк, селен. Особливо важливий кальцій, тому що він зв'язує алергени.
Які є теорії виникнення алергії?
Різні види захворювань, які тут віднесені до алергічних, тим не менш, настільки відрізняються за механізмами їх розвитку, що існує кілька популярних теорій виникнення різних алергічних захворювань, причому одне і те ж захворювання може в різних випадках пояснюватися по-різному.
Наприклад, щодо псоріазу існує п'ять або шість теорій, причому тільки одна з них носить назву власне алергічної. Основна причина, мабуть, та, що досі ніхто толком не може пояснити, чому ж раптом імунна система людини починає трактувати цілком нешкідливу речовину як свого найлютішого ворога.
Згідно з однією з існуючих теорій, першопричиною виникнення алергії можуть бути віруси, а також мікроби, до яких в організмі виробляється підвищена чутливість, зазвичай в дитячі роки. Незрозуміло, правда, що є алергенами мікробів і вірусів. Будь-який інфекційний агент має антигени, проти яких клітини імунної системи виробляють антитіла. Але виявляється, що деякі інфекційні агенти мають ще й алергени, причому незрозуміло, що це за білки - ті ж самі, чи інші.
Зазвичай про мікробну або вірусну алергії кажуть, коли у дитини, яка перехворіла ГРЗ чи грипом, виникають ускладнення у вигляді задишки, нав'язливого кашлю протягом довгих місяців. Хвороба начебто минула, а типова алергічна реакція є. Це означає розвиток мікробної або вірусної алергії у формі астматичного бронхіту.
Існує також неврогенна теорія алергії, яка полягає на тому, що захворювання часто розвиваються після стресів, функціональних нервових розладів, неврозів, при наявності невритів, а також на тому, що в ряді випадків шкірні висипання локалізуються уздовж нервових шляхів. Це, звичайно, цілком обґрунтовано, тому що в результаті стресу, під дією надлишку стресових гормонів, в кишечнику гинуть корисні мікроби, що викликає занепад імунітету.
Обмінна теорія базується на тому, що при багатьох алергічних захворюваннях відзначаються порушення білкового, ліпідного або вуглеводного обміну. Так, наприклад, встановлено, що діабетики (порушення вуглеводного і жирового обміну) частіше хворіють на псоріаз. Тому псоріаз іноді називають "холестериновим діатезом" або "шкірним ліпоїдозом". Для нормалізації жирового обміну при псоріазі призначають лецитин і його групу: Cholestone, спалювачі жирів.
Справедливість обмінної теорії підтверджується також і тим, що часто алергію можна вилікувати переходом на відповідну дієту.
Є ще спадкова теорія, і навіть відкриті 4 алергічних гена. Щоправда, вивчений з них поки тільки один. Цей ген відповідає за виробіток такого фактора росту як інтерлейкін-4, без якого не утворюється імуноглобулін IgE. А якщо IgE не утворюється, то і немає виробітку гістаміну, немає алергічної реакції.
Правда, справа ця темна, оскільки тут важливий не сам факт виробітку IgE, а саме те, що він виробляється не по ділу. Але, принаймні, підвищений вміст IgE в крові і є тим чинником, за яким можна відрізнити істинно алергічну реакцію від псевдо. Так що, безсумнівно, у певних випадках зв'язок зі спадковістю є.
Роль спадкових факторів проявляється також в закономірностях, що пов'язують схильність до алергії з групою крові. До алергічних проявів взагалі найбільш схильна група крові В (III), потім йде група 0 (I), потім А (II), і найменш алергізована група крові АВ (IV). Однак, оскільки прояви алергії бувають респіраторні, харчові та шкірні, то всередині цієї ієрархії є ще і додаткова диференціація за групами крові в кожному виді проявів алергічної реакції.

Тому є відмінності в схемах лікування алергії в залежності від групи крові людини. Так, для груп крові А і АВ важливий вітамін С, причому саме з шипшини (С 1000 Plus, С 300 Plus, С Plus), а також кверцетин.
Для групи В дуже важливий магній (MagneZi B6, Strong Bones, Power Mins). І для всіх груп крові необхідний фермент бромелайн.
Всі ці компоненти містяться в комплексах серії Vital, розроблених з урахуванням особливостей кожної групи крові, тому найбільш ефективно вирішувати проблему алергії, починаючи з переходу на харчування по групі крові, доповнене прийомом одного з комплексів Vital.
http://www.bad.if.ua/
|
Тест вітамінодефіциту

300 симптомів, представлених в тесті, допоможуть визначити дефіцит 50 вітамінів і мінералів.