Морскі водорості
Народи, що населяють узбережжя морів і океанів, з давніх-давен використовували морські водорості не тільки як прекрасний харчовий продукт, але і як ефективний засіб для лікування та профілактики багатьох захворювань.
У XVIII столітті з морських водоростей готували активно діючі препарати на лікування водянки. У Стародавньому Китаї морську капусту застосовували для лікування наривів та злоякісних пухлин.
Індія давно знала про водорості як ефективний засіб у боротьбі з деякими захворюваннями щитовидної залози.
Усього морських водоростей налічується 1700 видів. Основні групи класифікуються за переважним кольором - червоні, бурі, зелені, синьо-зелені. Червоні морські водорості ростуть на глибині понад 200 футів, вони віддають перевагу більш затіненим куточкам і теплішій воді в порівнянні з іншими. Найбільш відома рослина з цієї групи – ірландський мох. Ця водорість багата на залізо, літій, калій, кальцій і магній.
Бурі водорості виростають як у теплих, так і в холодних морських водах. Вони ростуть на підводних скелях, тому їх часто називають скелястими водоростями. Найбільш відома з бурих водоростей ламінарія – морська капуста. Це бура морська водорість із довгою стрічкоподібною пластиною до 13 метрів довжини.
Лікувальні властивості ламінарії бурої відомі давно. Англійський доктор Бертран Рассел ще в XIX столітті успішно використав золу сушеної ламінарії для лікування зобу – хвороби, причиною якої є порушення функціонування щитовидної залози. В 1862 доктор Дюпар широко застосовував ламінарію для лікування ожиріння.
Чим визначаються лікувальні властивості ламінарії? Наприкінці минулого століття у ламінарії вперше відкрили альгінову кислоту. Пізніше цю кислоту назвали водоростевою. Багато цілющих властивостей морської капусти пояснюється наявністю саме цього полісахариду. Вміст альгінової кислоти у ламінарії коливається від 11 до 60%.
За своєю функцією альгінова кислота подібна до пектину, що міститься в ягодах, плодах і овочах. Але крім цього, альгінова кислота має чудову властивість - поглинати велику кількість води (у 300 разів більше власної ваги) і збільшуватися при цьому в обсязі. За рахунок цього настає швидке насичення організму, що дуже важливе для підтримки ваги.
Крім цього, у морських водоростях, у тому числі і в морській капусті, містяться специфічні колоїдні полімери – агар, маніт. Спільна дія альгінової кислоти, агару та маніту сприяє виведенню токсинів з організму, забезпечує нормалізацію випорожнень та профілактику раку товстого кишечника.
Ламінарія бура містить набагато більше мікроелементів, вітамінів, амінокислот, ніж наземні рослини, тому що вона містить все, чим багатий океан (а кажуть, що ми всі вийшли з океану), і що необхідне нашому організму. Великий інтерес представляють морські водорості як джерело вітаміну С, вітаміну В1, вітаміну А, а за вмістом вітаміну В12 ламінарія не поступається пивним дріжджам. Крім перелічених вітамінів, у ламінарії містяться й інші вітаміни, зокрема, вітамін D, K, нікотинова, пантотенова та фолієва кислоти.
Ламінарія як джерело йоду
Але найцікавіше полягає в тому, що ламінарія є одним з основних джерел природного йоду. У Стародавньому Китаї (XIII століття) була навіть організована доставка морської капусти до найвіддаленіших куточків країни за державний рахунок. Згідно з старовинними джерелами, це допомогло виключити захворювання на зоб, оскільки на зоб хворіють жителі тих регіонів, де у воді або грунті міститься мало йоду.
Для таких регіонів характерна масова захворюваність на ендемічний зоб (збільшення щитовидної залози). До 1986 року в Україні такими регіонами були області Західної України, але після 1986 року масове поширення захворювань щитовидної залози стало характерним для всієї України.
Добова потреба у йоді людського організму становить від 100 до 200 мікрограмів. В основному ми отримуємо йод з їжею та водою. Якщо йоду надходить недостатньо, відбувається компенсаторне збільшення щитовидної залози, оскільки вона є найважливішою залозою внутрішньої секреції, що впливає практично на всі види обміну речовин, що виділяються гормонами.
При тривалому дефіциті йоду відбуваються незворотні зміни у всьому організмі (надлишкова вага, пітливість, втома), порушення місячного циклу, невиношування вагітності, схильність до розвитку мастопатії та ін.)
По суті, розвиток зобу є реакцією організму на нестачу сировини (йоду) для вироблення гормонів, коли організм намагається збільшити "виробничі площі", щоб забезпечити вироблення необхідної кількості тиреоїдних гормонів, а так як щитовидна залоза розташована спереду, її збільшення відразу стає помітно і є ознакою захворювання.
Недостатня функція щитовидної залози (гіпотиреоз) позначається на багатьох функціях організму, у тому числі на швидкості обмінних та розумових процесів. Якщо такий стан спостерігається у вагітної жінки, то дуже ймовірні дефектний розвиток плода та народження дитини з відставанням у розумовому та фізичному розвитку. Розвиток та ріст дитини в перші два роки життя керується гормонами щитовидної залози, тому при нестачі йоду спостерігається відставання дитини у рості, розвитку та навчанні.
Ламінарія і атеросклероз
Ще одна чудова властивість ламінарії – профілактика та лікування атеросклерозу. Атеросклероз є найбільш поширеною причиною розвитку ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби, інфаркту, інсульту, і він щороку молодшає.
Патологічний процес при атеросклерозі пов'язаний із порушеннями ліпідного (жирового) обміну. Підвищений вміст у крові ліпопротеїдів низької щільності та "поганого" холестерину призводить до утворення атеросклеротичних бляшок, що закупорюють судини. Науковими дослідженнями доведено, що морська капуста допомагає знизити рівень холестерину та загальмувати розвиток склерозу судин.
У країнах, де продукти моря широко вживаються в їжу, тривалість життя довша, а кількість серцево-судинних захворювань значно менша. Хворі, що приймають препарати ламінарії, відзначають зменшення головного болю, запаморочення, зменшення нападів стенокардії, нормалізацію артеріального тиску, покращення пам'яті та слуху.
http://www.bad.if.ua/
|
Тест вітамінодефіциту
300 симптомів, представлених в тесті, допоможуть визначити дефіцит 50 вітамінів і мінералів.