Продовжуючи свою роботу, він довів, що група крові не тільки визначає раціон харчування, але є важливим фактором, який багато в чому визначає і індивідуальність людини, її внутрішній емоціонально-психічний тип.
Звичайно, не можна говорити, що група крови людини визначає її характер, але існують безперечні, доведені результатами досліджень докази зв'язку особливостей нейрохімічних процесів у конкретної людини з історично сформованою її належністю до того чи іншого генетичного типу.
На протязі сотень років лікарі розділяли тіло і психіку, розглядаючи їх окремо одне від одного. Сучасне розуміння фізіологічного взаємозв'язку психіки і тіла не новина, його корені дуже глибокі. Як вважав грецький лікар Гален у ІІ-му столітті нашої ери, 4 типи темпераменту (сангвінічний, холеричний, флегматичний та меланхолічний) пов'язані зі станом 4-х основних рідин тіла.
Теорія доктора Д'Адамо також встановлює певні закономірні зв'язки міх психоемоційною сферою і генетичним типом людини, що визначається її групою крові. Подібна думка про значний вплив групи крові на суспільну поведінку людини, між іншим, дуже поширена серед японців. Часто саме група крові впливає на рішення про прийом або звільнення співробітників японських корпорацій.
Чим же характеризуються основні риси індивідуальності людини з точки зору її групової належності? В першу чергу - типом її харчового раціону і відповідно впливом способу харчування на її здоров'я. Зокрема:
Група крові 0(І) - це м'ясоїди, тобто, основним джерелом білків в їхньому раціоні повинні бути продукти тваринного походження. Історично ця група крові виникла першою, її носії - "мисливці", енергійні, витривалі люди, природжені лідери. Якщо вони харчуються згідно з вимогами свого генотипу, то мають дуже міцний імунітет і тривалий термін життя.
Але ця група має і свої вади. До них належить дратливість, занадто сильна реакція на стрес, а з точки зору здоров'я - якщо люди з групою крові 0(І) постійно вживають шкідливі для них продукти харчування, то з часом у них можуть проявитися такі хвороби як серцево-судинні захворювання, виразки, гастрит, інсульт, захворювання щитовидної залози та інші.
Зокрема, носії групи крові 0(І) не здатні засвоювати майже жоден вид молочних продуктів, внаслідок чого виникає серйозна загроза остеопорозу, особливо у жінок старше 40 років. Згідно з рекомендаціями ВОЗ, денна норма кальцію у людини повинна бути не менша 1200 мг, а фактично 50% жінок одержує менше ніж 300 мг кальцію на день.
Для носіїв групи крові 0(І) цей процент ще більше. У дітей шкільного віку значний дефіцит кальцію сприяє порушенням осанки, розвитку сколіозу та інших видів деформації хребта, а також карієсу зубів.
Група крові А(ІІ) - вегетаріанці, продукт виникнення в процесі еволюції людства землеробських культур. Для них основне джерело білків - рослинна їжа. З точки зору темпераменту - це вдумливі, акуратні люди, добрі співробітники, схильні до тісного спілкування і мирного вирішення проблем. Їхні слабкі сторони - слабка система травлення і толерантна імунна система.
На стрес вони реагують не так раптово, як носії групи крові 0(І), але це і їх слабке місце, тому що вони схильні "тамувати" емоції, що приводить до тривалого їх знаходження під дією стресу, а як наслідок, до депресії, тривожності, замкнутості.
При тривалому неправильному харчуванні у них можуть проявлятися такі спадкові хвороби як нав'язливі психічні стани, серцево-судинні захворювання, діабет типу 2, ракові захворювання шлунково-кишечного тракту, остеопороз, захворювання жовчного міхура та нирок.
М'ясна їжа погано травиться у них внаслідок пониженої кислотності шлунку, внаслідок чого неперетравлені білки засмічують кишківник і стають джерелом канцерогенних речовин. Небезпека остеопорозу, як і в групі 0(І), пов'язана з тим, що носії групи крові А(ІІ) не переносять молочні продукти, крім ферментованих, тобто, для них прийнятні молочнокислі продукти та деякі види сиру.
Група крові В(ІІІ) утворилася при виникненні скотарства, її носіїв умовно називають "кочівниками". Це збалансовані, врівноважені люди як з точки зору харчування, так і психічної кондиції. Їхній раціон містить і м'ясну, і рослинну їжу, і молочні продукти. Звісно, в кожній з цих категорій є види продуктів, яких носіям групи крові В(ІІІ) слід уникати, але загалом їхнє харчування досить різноманітне.
Основні проблеми зі здоров'ям у людей групи В(ІІІ) - це проблеми інфекційних захворювань, тому що їхня імунна система не розпізнає багато видів бактерій та вірусів. Часті захворювання на грип, що дають ускладнення, кишкові інфекції, гастроентерити, синусити тощо. Крім повноцінного харчування цим людям показаний також прийом імуностимулюючих препаратів.
Збалансованість і врівноваженість В-людей є причиною того, що при гармонійному підході до харчування, роботи та фізичних навантажень саме вони здатні досягнути найбільшого успіху в житті, що підтверджує світова статистика.
І остання група крові - АВ(ІV) - наймолодша і найменш поширена. Ії має в середньому лише 4% людей (але в тому числі її мав і Ісус Христос, як твердять дослідники туринської плащаниці). Вона утворилася від перемішування груп А і В, тому поєднує в собі і позитивні, і негативні риси обох цих груп.
В цілому цих людей окреслюють епітетом "загадкові"; вони бувають непередбачувані в своїх діях, бо можуть реагувати на стрес або як носії групи В, або як носії групи А. Але загалом вони бувають привабливими і популярними, легко завойовують симпатію. Представниками цієї групи були Джон Фіцджеральд Кенеді та Мерилін Монро.
З точки зору харчування, для них небажаними є продукти, шкідливі і для групи А, і для групи В, зокрема, молоко, тому їх також стосуються проблеми остеопорозу, сколіозу, карієс і подібні захворювання. До того ж у них ще слабший імунітет, ніж у носіїв групи крові В(ІІІ), а це, зокрема у дітей, приводить до слабкої захищеності проти паразитів.
Всі ці відмінності, які формують генетичний тип людини з конкретною групою крові, визначають і індивідуальні стратегії здорового способу життя для кожної групи крові. До них належать тип харчування, формування стереотипів поведінки, вибір типу діяльності, а також навіть типу фізичних навантажень.
Так, наприклад, для людей з групою крові 0(І) рекомендуються інтенсивні фізичні навантаження (наприклад, аеробіка, одноборства, атлетика); для людей з групою крові А(ІІ) - спокійні (йога, тайчі); для групи крові В(ІІІ) - помірні (ходьба, велосипед, теніс, плавання); для групи крові АВ(ІV) - комбіновані (йога, тайчі, велосипед, ходьба, плавання). Знаючи групу крові дитини, можна оптимально підібрати для неї програму фізичного виховання та вид спорту для фізичного вдосконалення.
Розуміння зв'язку між генетичним типом та емоційною сферою дає також можливість розробити ключові стратегії здорового способу життя для кожної людини, зокрема підходу до виховання дітей шкільного віку та підлітків. Вони визначають основні напрямки формування особистості дитини, які допоможуть їй вирости міцною, енергійною та щасливою людиною. Зокрема, нахил до шкідливих звичок також залежить від певних особливостей групи крові, тому протидія їм також вимагає індивідуального підходу.
Наприклад, для діаметрально протилежних груп крові - 0(І) та А(ІІ) рекомендується зовсім різний підхід до розвитку рис особистості дитини. Зокрема, дітям з групою крові 0(І) рекомендується допомагати розвивати природні лідерські здібності шляхом спільних занять з іншими дітьми, створення сплоченого колективу.
Навпаки, для дітей з групою крові А(ІІ) нав'язана їм силоміць роль лідера може стати джерелом тривалого стресу, який може спричинитися до неврозів, а навіть затримки у розвитку. Таких дітей, навпаки, рекомендується вчити цінувати природу і усамітнення, насамперед оберігати від зайвої метушні і юрби.
Компанія CaliVita International - це лідер світового руху за здоровий спосіб життя, і з самого початку свого утворення тримає напрямок на поширення ідей особистої відповідальності кожного за своє здоров'я і своє майбутнє і індивідуальний підхід до проблем кожної людини.
Використання ідей доктора Д'Адамо допомагає нам у вирішенні цих проблем. Починаючи з харчування і закінчуючи втіленням своїх життєвих планів, кожен повинен орієнтуватися на свою неповторну індивідуальність і розумно використовувати генетичну спадщину своїх предків.
Наряду з розповсюдженням системних продуктів для здоров'я, орієнтованих на індивідуальні потреби кожної людини, ми просуваємо ідеї оздоровлення суспільства, оприлюднюємо інформацію і практичні напрацювання в галузі найсучасніших підходів до здорового способу життя.
Додано: травень 2016
При передруку активне посилання на джерело обов'язкове
|